Митрополит Володимир очолив Архієрейську Літургію на парафії Святого Апостола Юди Тадея

Сьогодні, 20 січня, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин очолив святкові моління на парафії Святого Апостола Юди Тадея, що у м. Івано-Франківськ, Північного протопресвітеріату.

На спільну молитву зібралися вірні, молодь, діти та представники влади.

Митрополит Володимир очолив Архієрейську Божественну Літургію, а співслужили йому о. Ярослав Гринюк — парох храму, а також сотрудники святині — о. Дмитро Луців та о. Іван Козяр.

У часі Літургії Владика Володимир виголосив проповідь, у якій роздумував над діяннями Івана Хрестителя:

Дорогі в Христі! Велич Івана Хрестителя була у тому, що рука Господня була з ним. Але, як бачимо, рука Господня не вчинила його великим
перед світом, перед своїм народом, який погордив ним. Ця рука Господня вивела Івана у пустиню Йорданську, де Він кормився саранчею й диким медом, одягався верблюжою шерстю.
Ось, такою дорогою Бог провадить тих, що мають бути великими. Тільки самопожертвою, безкомпромісною боротьбою зі своїм себелюбством і пристрастями, безпосередньо добрими ділами любові і милосердя станемо великими перед Богом, про це засвідчив нам сам Іван Хреститель“.

Зокрема, Архієрей додав, що святкуючи нині день Собору Івана Хрестителя, маємо відновити свою віру, надію та місію святого у своєму житті.

Навернімо серця батьків і дітей до Бога, до Христа, до Церкви Святої. І тим самим готуймо всі разом народ прихильний до прийняття Христа, до науки св. Євангелії. Слухаймося Христа Спасителя, відчинім для Нього вікна і двері наших домів, наших громад, наших університетів і шкіл, наших урядів і парламентів, тоді побачимо перемогу у вільній, суверенній, християнській, демократичній українській державі. Щоб це сталось, ці ідеали потрібно проповідувати, ці ідеали необхідно боронити й втілювати в життя. За них потрібно боротися засобами Божими і людськими. Як це робив Іван Хреститель та Христос Спаситель. Бо Господь заохочує нас: «Не бійся, мале стадо, Я подолав світ. Я з вами до кінця віку!»”, – закликав Митрополит.

Також Владика зазначив, що найважливішою у наш час є молитва:

Молімось до Бога за нашу Батьківщину Україну, особливо в цей час війни за наших воїнів, синів і дочок, тих, хто бореться і здобуває волю і незалежність України, віддаючи своє життя на жертовник Батьківщини.Бог і Україна – це клич сьогоднішнього часу до всіх нас. Боже, благослови Україну, українське військо, яке захищає нашу Батьківщину, і даруй нам, Твоїм дітям, благословенний, справжній, справедливий мир і перемогу!”.

Після святкової Літургії відбувся чин освячення статуї Юди Тадея поблизу храму.

На завершення усі присутні співали Многоліття та духовний гімн України “Боже Великий, Єдиний”.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ