Митрополит Володимир вручив сертифікати випускникам курсу «Провідників Біблійних гуртків»

Сьогодні, 20 грудня, у стінах Івано-Франківської духовної семінарії Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин вручив сертифікати випускникам курсу «Провідників Біблійних гуртків».

На урочистий захід прибули 48 учасників, які успішно завершили цей курс. Зокрема, випускниками стали 38 священнослужителів та 10 катехиток Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Курс «Провідники Біблійних гуртків» організував відділ Біблійного Апостоляту, який діє при Катехитичній комісії Івано-Франківської Архієпархії, у співпраці із Катехитично-педагогічним навчально-науковим Інститутом при Івано-Франківській академії Івана Золотоустого. Всі учасники мали змогу пройти 14 модульних занять, які проводили 8 висококваліфікованих викладачів як з України, так і з-за кордону.

Все розпочалося у каплиці духовної семінарії із Архієрейської Божественної Літургії, яку очолив Високопреосвященний Владика Володимир, а співслужили йому ректор семінарії прот. Тарас Путько, голова Катехитичної комісії о. Василь Качмарський, о. Ігор Клюба — керівник відділу Біблійного Апостоляту Архієпархії, а також душпастирі, які завершили Біблійний курс.

В часі Божественної Літургії Митрополит Володимир розважав із присутніми над уривком з Євангеліє:

«Сьогодні ми чули Євангеліє про храм Божий – як Ісус Христос розганяв із нього всіх тих, хто займався працею, щоб себе збагачувати. Тому, дорогі у Христі, нам, як священнослужителям та вірним, сьогодні потрібно пам’ятати про храм Божий, в якому ми маємо проставляти Всевишнього Господа. Храм Божий не можна замінити, щоб збагачувати себе земними достатками. Насамперед перебуваючи в храмі, ми повинні відчувати Божу присутність у своїх серцях».

По завершенні Літургії у храмі лунало Многоліття, а опісля Архієрей звернувся до випускників курсу:

«Хочу всім вам подякувати за те, що пройшли цей курс і відкрили себе ще більше. Тепер ви зможете своїми знаннями служити нашим вірним! У Церкві Христовій, як знаємо, були розколи, в результаті чого виникли різні відхилення та секти. Тому всі ми маємо більше служити для нашого Господа та ближніх. Прикладом такого служіння для нас є Святий Миколай, празник якого ми вчора святкували. Бачимо, що його люди любили, а ще більше — Господь, оскільки він робив багато чудес, що було Божим благословенням та привілеєм. У цьому якраз і є його посвята Богу, а також жертовність, щирість та відкритість до людей».

«Дякуємо Богу, що дає нам ці виклики, які приймаємо, щоб допомогти іншим людям зрозуміти та відкрити Боже Слово. Тому те, що беремо, віддаваймо іншим та ділімося! Сьогодні наші зусилля спрямовані на служіння Богу та людям, адже немає нічого кращого, ніж дослідження Святого Письма, в якому віднаходимо всю історію спасіння людства», — цими словами Архієпископ завершив своє звернення.

Наступною частиною урочистостей стало вручення сертифікатів всім випускникам.

Відтак, слово мав о. Василь Качмарський, який зазначив, що ініціатором цього курсу став Митрополит Володимир, який заохотив провести навчання для катехитів та священників задля покращення та поглиблення своїх знань із Святого Письма, щоб вірні своїх парафій мали можливість відвідувати Біблійні гуртки.

Згодом о. Василь висловив вдячність Владиці за підтримку таких корисних ініціатив та ідей, подякував усім священникам та катехиткам за участь у цьому курсі, а також завдячив ректорату духовної семінарії, які допомагали в організації для проведення занять.

Незабаром Митрополит Володимир також подякував о. Василю, який відгукнувся на ініціативу щодо проведення цього курсу.

«Нехай ця ваша співпраця об’єднає ще більше людей. Адже, бачачи вашу діяльність, інші парафії також підуть цими слідами, що стане добрим поштовхом, аби наші вірні досліджували Святе Письмо», — мовив Архієрей.

Насамкінець святкування всі присутні співали “Боже Великий, Єдиний”, просячи Господа перемоги та довгоочікуваного й бажаного миру для України.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ