Митрополит Володимир привітав монашество Чину Святого Василія Великого

Сьогодні, 14 січня, у церкві Пресвятого Серця Христового, яка знаходиться при монастирі Св.Йосифа чину Сестер Василіянок відбулася святкова Божественна Літургія. Її очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

Пригадаємо, що сьогодні Церква святкує одразу три празники: свято Найменування-Обрізання ГНІХ, свято памʼяті відходу до вічності великого отця Церкви — Святого Василія та Новий рік за старим стилем, згідно із Церковним календарем.

Архієрейську Божественну Літургію очолив Митрополит Володимир у співслужінні ігумена Івано-Франківського монастиря ЧСВВ — о. Артемія Новіцького, а також священнослужителів чину — о. Макарія Флячка та о. Атанасія Слобожана.

У часі моління Владика Володимир виголосив проповідь, у якій роздумував про три празники, які сьогодні відзначаємо:

«”Бог дав Йому імʼя Ісус, яке є понад всяке імʼя, щоб в імʼя Ісуса приклонили коліна всі небесні, земні й піднебесні” (Филип. 2:9-10). Сам ангел наказав Святому Йосипові: “Назвеш Його імʼям Ісус, бо він спасе свій народ від гріхів його” (Мт. 1:2). Ізраїльтяни саме під час обряду обрізання надавали своїм дітям імена, подібно як християни роблять під час обряду у Святій Тайні Хрещення. Надзвичайно великим і значущим є це імʼя — Ісус-Спаситель. В цьому імені міститься все, це імʼя об’єднує небо і землю. В ньому міститься цілий план і програма діяння Божого Провидіння відносно людського роду і кожного з нас».

«Другим торжеством сьогоднішнього дня є свято на честь Святого Василія Великого. Ми багато чули про цього великого отця четвертого століття. Він пустинножитель, великий аскет та письменник. Він засновник першого монашого чину у Візантійській імперії на Сході, котрий названий Його іменем — Чин Святого Василія Великого — який до сьогодні існує та успішно розвивається», — роздумував Архієрей про день Святого Василія Великого.

Опісля Митрополит Володимир додав:

«Акордом любові сьогоднішніх торжеств є день Нового року за старим стилем. Новий Рік — це заповідь нової доби у нашому житті. Це день нових сподівань, надій, щастя, благополуччя, далекосяжних планів. Але в душі, десь у глибині нашого серця, ворушиться водночас якийсь неспокій: “Що принесе нам Новий Рік, який ми розпочали?”. Усі ми хочемо і надіємося в Новому році на Боже благословення для України, миру та кращої долі для народу. Цього собі взаємно бажаємо».

На завершення богослужіння у храмі лунало Многоліття, а Митрополит Володимир уділив всім присутнім своє архієрейське благословення. А відтак звернувся до вірних:

«Сьогодні вітаємо всіх, хто має імʼя великого отця Церкви — святого Василія Великого. Насамперед вітаємо наше монашество, яке назване на честь святого, наших отців та сестричок. Ми щасливі, що у нашому місті та у нашій Архієпархії маємо таких гарних молільників, які трудяться на Божу славу, виховують нашу молодь, ведучи Католицьку школу. Сьогодні ми єднаємося у спільній молитві та праці й вітаємо всіх наших іменинників та іменинниць. Нехай його життя та служіння, любов до Бога та до ближніх наповнює любовʼю наші серця».

Пізніше слово мав отець Артемій Новіцький, ЧСВВ. Він подякував Владиці Володимиру за те, що він повсякчас зберігає мир у нашій Івано-Франківській Архієпархії. А також за те, що Архієпископ постійно памʼятає та завжди опікується й допомагає монашеству.

Відтак сестра Ірина, ЧСВВ — настоятелька монастиря Святого Йосифа вручила Архієпископу букет троянд, як знак великої поваги та любові.

Завершилося моління у храмі виконанням Духовного гімну України — «Боже, Великий Єдиний».

Опісля Владика Володимир разом із сестрами та отцями згромадження перейшли до каплиці Святого Йосифа, де Митрополит Володимир разом зі священнослужителями здійснили Чин освячення новоствореного Жертовника.

«Дорогі в Христі, зараз ви бачите освячення святого жертовника. Згідно з традицією Церкви, обряду та уставу, даний Чин відбувається однаково чи у великому храмі, чи так як тут, у маленькій каплиці. Після нього Престіл стає однаково освячений на Божу славу. Як ви бачили раніше, Архієрей разом з отцями на початку молилися псалми та благословили Престіл свяченою водою. Згодом душпастирі освятили три рідини, якими освячуємо Святий Жертовник. У першій посудині була освячена вода, у другій — виноградне вино, яке використовується під час богослужінь, а у третій — вода із пахучими оліями. І залишається поблагословити миром, яке є особливим, його Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви освячує один раз у році, у Великий четвер. Це те саме миро, яким кожен із нас є благословенний та помазаний. Після цього у Святий Престіл ми будемо ставити мощі святих мучеників, для того, щоб Церква єдналася».

На завершення освячення Митрополит Володимир запросив усіх до спільного фото.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ