Митрополит Володимир очолив святкові моління у с. Велика Тур’я

У неділю, 4 грудня, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин здійснив візит на парафію Покрови Пресвятої Богородиці, що знаходиться у селі Велика Тур’я Долинського протопресвітеріату.

Душпастирський візит відбувся з нагоди 15-ліття від освячення храму.

Митрополита теплими словами вітали парох храму о. Михайло Міхней та парафіяльна молодь. На свято запросили священнослужителів багатьох протопресвітеріатів Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ. Також до святкування приєдналися парафіяни, молодь та гості.

Опісля приїзду розпочалася Архієрейська Літургія, яку очолив Владика Володимир у співслужінні численних душпастирів, зокрема, пароха храму о. Михайла Міхнея, сотрудника о. Василя Михнюка, який є віцеректором Івано-Франківської духовної семінарії, протопресвітера Рожнятівського о. Василя Пастуха та багатьох інших священнослужителів.

У часі Літургії Архієпископ виголосив проповідь, у якій розважив про цінність Церкви у нашому житті:

«Церква – це помешкання для Всевишнього Бога і прослави нашого Спасителя – Ісуса, який перебуває тут, з нами, в Пресвятій Євхаристії, щоб бути при нас і ділити з нами долю й недолю нашого щоденного життя. У цьому святому храмі знаходимо Силоамську купіль у святій Тайні Покаяння при святій Сповіді, де лікуємо душевні рани нанесені нашими гріхами, вчиненими проти Божої справедливості, порушивши Його святі закони. Тут Христос Бог устами свого слуги – священника промовляє: “Розгрішаю тебе з усіх гріхів твоїх! Іди в мирі й більше не гріши!”».

Зокрема, у своїй проповіді Митрополит згадав про свято Вве́дення у храм Пресвятої Діви Марії, та закликав усіх присутніх наслідувати святих Йоакима та Анну, які приходили до храму та пізнавали Господа.

«Дорогі в Христі, свято Введення в храм Пречистої Діви Марії закликає нас, щоб ми не тільки часто входили до храму Божого, але і щирим серцем і безмежною довірою молилися Богу у всіх своїх потребах. Цього святочного дня схиляємо свої голови та віддаймо наші серця Пречистій Діві Марії, увійдімо з нею у святий храм, щоб усе своє життя і життя нашої молоді посвятити Богові та рідному краю, Батьківщині-Україні. Уникаймо чварів, які шкодять і нашим родинам, і святій Церкві Христовій, і нашій молодій Українській державі. Поводьмося гідно, як діти Божі. А в цьому нам допоможе Пречиста Діва – покровителька України».

Наприкінці богослужіння відбулося мирування, після якого парох храму, діти та представники парафіяльних спільнот дякували Митрополиту Володимиру за душпастирський провід, а представники влади – за допомогу УГКЦ в часі війни та за патріотичну позицію УГКЦ в усі часи.

На завершення всі присутні у храмі співали духовний гімн України — «Боже Великий, Єдиний», а Владика Володимир уділив всім своє архієрейське благословення.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ