Митрополит Володимир очолив святкові моління у храмі Святого апостола Андрія Первозванного

У понеділок, 12 грудня, у храмі Святого апостола Андрія Первозванного відбулася святкова Архієрейська Літургія з нагоди 25-ліття Місійного Згромадження Апостола Андрія. Очолив богослужіння Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

Архієрею співслужили Владика Йосафат Мощич — Єпарх Чернівецький, настоятель храму — о. Павло Сеньківо. Йосафат Бойко ВС — Синкел у справах монашества, священники згромадження, а також запрошені душпастирі.

 На подвірʼї храму Митрополита Володимира та Владику Йосафата зустріла парафіяльна спільнота, зокрема, діти та молодь, а також ігумен згромадження о. Павло Сеньків зі словами:

«Просимо Вас зі своєї щирої молитви розпочати цей ювілейний рік для нашого згромадження».

Відтак розпочалася Архієрейська Божественна Літургія. Своїм співом моління доповнював семінарійний хор “Благовіст”.

У часі богослужіння Владика Йосафат виголосив проповідь, у якій, зокрема, зазначив: «Є згромадження, які проживають всього 5-10 років, і згасають. Тому маємо сьогодні гарну нагоду, аби проаналізувати те покликання, яке дає Господь і зрозуміти чи виконуємо його як слід. Можемо зробити аналіз, що ми розвиваємося в місії, в харизмі, в покликанні, яке дарував нам Господь, як спільноті».

«Можливо хтось із Вас, дорогі парафіяни, відчує покликання до чоловічого чи жіночого монастиря. Хто має вдома дочку чи сина, онука чи онучку, не бороніть їм іти за Христом, за своїм покликанням. Бо діти лише позичені вам для виховання, а далі Бог дає вільну волю людині, і воно свідомо обирає свій шлях», — додав єпископ.

На завершення Владика Йосафат Мощич сказав: «Сьогодні ми молимо цю подячну Літургію за чверть століття, яку власне відзначає наша спільнота. Молимося за те, що Бог допоміг та надихнув Церкву до того, щоб заснувати та провадити це згромадження».

Відтак, опісля Літургії, до всіх присутніх звернувся Митрополит Володимир:

«Дорогі в Христі браття та сестри, сьогодні ми всі прийшли до цього храму, аби разом з отцями відслужити Божественну Літургію із чудової нагоди. Адже нині згромадження Андрія Первозванного святкує свою 25-ту річницю. Хочу вам побажати, аби ці 25 років для вас були найважчими у вашому становленні та розвитку, а майбутні роки були Благословенними й такими, у яких Ви будете розвиватися».

«Сьогодні ми бажаємо вам, аби розвиток у служінні обіймав ще більше братів у вашій праці. А Вам насамперед хотів би сьогодні побажати поваги та шани один до одного, щоб ви завжди памʼятали, що ви разом складали ту спільну присягу, якої всі маєте дотримуватися. Прийміть наші вітання, розвивайтеся та моліться за нашу Україну», – додав Архієрей.

Опісля вітання Митрополита, всі присутні співали Многоліття. А Владика Володимир вручив ігумену грамоту за ревне служіння.

Своєю чергою о. Павло подарував Владиці Володимиру та Владиці Йосафатуо. Йосафату Бойку ВС, представникам влади, отцям згромадження апостола Андрія та сестрам різних згромаджень копію Чудотворного образа “Джерело Милосердя”.

А опісля звернувся до всіх присутніх зі словами: «Я хочу побажати багатоліття, тій людині, яка заснувала наше згромадження. Бог через його розум, душу дав натхнення створити це згромадження. Зокрема, хочу подякувати та попросити у Господа ласк для отця Маріуша, тішуся, що ви є з нами»

Далі слова привітання лунали від представників міської та обласної влади нашого міста.

На завершення о. Павло зачитав історію діяльності згромадження та життя монахів.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ