Митрополит Володимир очолив поминальні моління за жертвами голодомору

Серед найбільш трагічних сторінок історії українського народу особливе місце займає голодомор 1932-1933 років. Внаслідок зумисних дій комуністичної влади впродовж декількох років Україна втратила близько 10 мільйонів життів.

Сьогодні, 26 листопада, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин очолив поминальну панахиду з нагоди чергових роковин Дня пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій, яка відбулася у Меморіальному сквері м. Івано-Франківська.

На заході були присутні представники влади та духовенства, рідні воїнів, які загинули захищаючи Україну, нацгвардійці, представники ДСНС та жителі міста.

Після спільного моління всі, хто тримали у руках памʼятні свічки та колоски, рознесли їх по могилах, як знак особистої шани та пам’яті про всіх, хто віддав своє життя внаслідок голодоморів.

Україна внаслідок геноциду 1932–1933 років, масових штучних голодів 1921–1923 та 1946–1947 років втратила мільйони людських життів. У пікові місяці щохвилини в Україні помирали 24 людини. За різними оцінками, загинули від 4,5 до 7 мільйонів українців. Голодомор 1932-1933 років був найжорстокішим. Це була одна з найбільших трагедій – геноцид. Він завдав непоправного удару по ментальності та культурі, перервав зв’язок поколінь. Найвразливішою категорією жертв Голодомору стали діти. Згідно із дослідженнями українських демографів, у той час померли понад 1,5 мільйона хлопчиків і дівчаток віком до 10 років.

Саме тому щорічно в кожну четверту суботу місяця, відповідно до Указу президента, в Україні вшановується День пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій.

 

26 листопада о 16.00 просимо всіх вірних долучитись до загальнонаціональної хвилини мовчання на вшанування памʼяті жертв голодоморів.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ