«Ми працюємо задля майбутнього нашої нації» – Владика Володимир на відкритті простору для переселенців у «Карітасі Надвірна»

Сьогодні, 24 жовтня, відбулось урочисте відкриття окремого поверху для поселення вимушених переселенців у приміщенні «Карітасу Надвірна». Чин освячення нового приміщення здійснив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин. Створити зручний простір для вимушено переміщених осіб вдалось спільними зусиллями «Карітасу Україна», місцевої влади, фундаторів та жертводавців, які бажали спричинитися до соціального служіння.

На початку Владику Володимира із хлібом-сіллю вітали діти із сімей вимушено переселених осіб.

Відтак розпочалось посвячення нового приміщення та молитва за мир в Україні та перемогу нашої держави. Опісля Владика Володимир звернувся до усіх присутніх зі словами привітань:

«Цей день тішить тим, що ми з вами об’єднані навіть в такий важкий час. Сьогодні ми всі працюємо для того, щоб у нашої нації було майбутнє. Завжди звертаймось до Бога, щоб отримувати Його благословення у всіх наших справах. І сьогодні Бог на нашому боці, тому що ми боронимо своє, рідне. Мені дуже приємно, що наша українська родина об’єднується з такою любов’ю один до одного. І сьогодні завдяки праці багатьох людей ми можемо прийняти тут людей, які втратили свій дім чи змушені були тікати від небезпек війни».

Розділити урочистий захід завітали також Президентка «Карітасу Україна» п. Тетяна Ставнича, протосинкел Коломийської єпархії о. Роман Кіцелюк, директор  «Карітасу Коломия» о. Сергій Триф’як, голова Надвірнянської ТГ Зіновій Андрійович, представники Надвірнянської районної ради, Івано-Франківської міської та обласної влади.

«У такі складні часи добре бути разом, діяти протилежно до війни – діяти з любов’ю. Карітас – це місія любові, місія зустрічі, вміння побачити іншу людину такою, як вона є і простягнути руку допомоги. Я дуже тішуся кожному новому приміщенню і кожному центру, які щедро і щиро дають відгук на непрості обставини і створюють атмосферу життя», – подякувала за благодійну ініціативу п. Тетяна Ставнича.

Насамкінець керівник «Карітасу Україна» о. Андрій Будзяк подякував усім вельмишановним гостям, працівникам Карітасу та усім причетним до втілення в життя цієї необхідної ініціативи. Також отець вручив подячні грамоти голові Надвірнянської районної ради – Олександру Кенізу за сприяння у будівництві даного шелтеру та  будівельній бригаді ТОВ «Новас-Буд», які власне виконували всі будівельні роботи.

Отець пригадав історію розвитку Карітасу в Надвірній, розповідаючи, що благодійна організація розпочала свою діяльність у 2001 році ще за керівництва світлої пам’яті о. Григорія Сімкайла.

«Спершу наша діяльність була спрямована на різні акції – гуманітарна допомога, опіка над дітьми-сиротами. Згодом ми отримали нове приміщення і у 2011 році відкрили соціальне підприємство – крамницю духовної літератури, що дало можливість забезпечувати маленьку діяльність нашого центру. За цей час Карітасу вдалося відкрити благодійну їдальню, провадити активну працю з дітьми та молоддю з інвалідністю, відкрити соціальну пральню та душ, кімнату для ночівлі безхатьків, розпочати студію психології для дітей з аутизмом, а також заснувати молитовну спільноту Святого Шарбеля», – розповідає керівник Карітасу.

Священник каже, що з початком війни розпочались нові виклики, тож Карітас відкрив свої двері для усіх вимушених переселенців, що опинилися у складних обставинах. Керівник називає цей новий поверх для осіб, що були змушені покинути свій дім, школою любові. Оскільки, тут переселені люди отримують не тільки дах над головою, але підтримку, допомогу та розуміння.

На завершення всі присутні помолились духовний гімн України «Боже Великий, Єдиний»

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ