«Ми маємо світитися світлом віри й добрих діл», — Владика Микола Семенишин на парафії села Старі Скоморохи

У неділю, 3 грудня, Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії  УГКЦ Владика Микола Семенишин здійснив архіпастирський візит на парафію Чуда Святого Архистратига Михаїла, що у селі Старі Скоморохи, Більшівцівського протопресвітеріату.

Традиційно Єпископа вітали діти, молодь, вірні та гості парафії, а також запрошені душпастирі.

Відтак Владика Микола очолив Архієрейську Божественну Літургію у співслужінні адміністратора храму о. Олександра Кубіка, протопресвітера Більшівцівського о. Миколи Цимбалістого та священнослужителів Івано-Франківської Архієпархії.

У часі моління Єпископ-помічник виголосив проповідь, основою якої стало сьогоднішнє Євангеліє:

Два виміри людського буття

«Людина, яка вірить завжди має перед очима два виміри свого буття, дві особи, без яких вона ніколи не буде і не стане повноцінною людиною: Бог і ближній. На початку нашого шляху віри, коли нас охрестили, священик дав нам у дорогу запалену свічку, проказавши такі слова: «Прийми оцю горіючу свічку і старайся в усьому житті твоєму просвічуватися світлом віри і добрих діл, щоб коли прийде Господь, ти міг (могла) світло вийти назустріч Йому зі всіма святими і ввійти беззаборонно у чертог небесної слави Його і царювати з Ним у безконечні віки».

«Ось, коротка програма всього християнського життя: віра, любов, молитва і служіння ближньому. Я дуже бажаю, щоб наші храми та парафіяльні спільноти надалі залишалися місцем зустрічі людини з Богом. Місцем, де кожного дня твориться молитва, де люди, кожен зокрема і спільно, заносять благання до Господа, вимолюючи благодаті для себе, своїх рідних, для нашої Церкви й рідного народу», — мовив проповідник.

Мир — це про навернення сердець

Опісля Владика закликав вірних продовжувати заносити молитви про мир не лише в Україні, а й у всьому світі. Втім, не просто про мир, але про усунення першоджерела війни, про навернення сердець усіх тих, хто провокує, спричинює, готує і провадить війни.

Світитися світлом віри й добрих діл

«Ми маємо світитися світлом віри й добрих діл! Варто нам пригадати слова з Послання Синоду Єпископів УГКЦ на тему дияконії-служіння ближньому: “Ми ніколи не будемо вповні християнами, якщо лише прийматимемо, братимемо щось від Бога. Наше покликання любові служити Богові через служіння потребуючій людині. Християнське життя як свідчення безкорисливої любові та уваги до іншої особи має стати нашим повсякденним стилем життя, а не лише епізодичною благочинністю, яка не породжує справжньої відповідальності”. Просімо в Господа ласки живої віри. Віри, яка виражатиметься у витривалій молитві та в ділах любові й милосердя щодо наших ближніх», — закликав Архієрей.

Завершення молінь

Згодом, опісля заамвонної молитви Єпископ-помічник здійснив Чин освячення запрестольної ікони.

Відтак у святині лунало Многоліття. Опісля о. Микола Цимбалістий подякував Владиці за візит та мудрість, якою він поділився з вірними.

Своєю чергою, Владика Микола подякував пароху храму та присутнім священнослужителям за щиру спільну молитву. Пізніше  було зачитано Митрополичу грамоту, яку вручили пароху храму о. Олександру Кубіку та всій парафіяльній спільноті за ревне служіння Церкві.

Далі слова вдячності виголосив о. Олександр Кубік. Зокрема священнослужитель пригадав усіх жертводавців та фундаторів, які опікуються храмом.

Насамкінець відбулось освячення хрестів на церковному подвір’ї. На завершення вірні підносили молитву за Україну «Боже Великий, Єдиний», а Владика Микола уділив присутнім своє архієрейське благословення.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ