Місія Святого Престолу в Україні

Святий Престол поставив себе на службу досягнення миру в Україні. Під час молитви «Ангел Господній» на площі Святого Петра в неділю, 6 березня, надзвичайним жестом Папа Франциск оголосив, що він відправив двох кардиналів на знак солідарності Церкви зі стражденним українським народом: кардинала Конрада Краєвського, жертовника, та кардинала Міхаеля Черні, тимчасового префекта Дикастерії сприяння цілісному людському розвитку.

Кардинал Краєвський прибуде на польсько-український кордон у понеділок, 7 березня, а кардинал Черні прибуде до Угорщини у вівторок, 8 березня, щоб відвідати деякі центри прийому мігрантів, які приїжджають з України.

Обидва спрямовані в Україну і залежно від ситуації мають намір досягти країни найближчими днями.

Кардинали привезуть допомогу та стануть посланцями «не лише Папи, а й усього християнського народу, який висловлює солідарність з народом України та каже: “Війна – це божевілля! Зупиніться, будь ласка! Подивіться на цю жорстокість!” В Україні течуть ріки крові та сліз. Це не просто “військова операція”, а війна, що сіє смерть, руйнування та нещастя».

Папа Франциск заявив: «Кількість жертв збільшується, як і кількість людей, котрі тікають, особливо матерів і дітей. Потреба в гуманітарній допомозі в цій проблемній країні різко зростає щогодини. Я щиро закликаю забезпечити безпечні гуманітарні коридори, гарантувати допомогу та полегшити доступ до оточених районів, щоби надати життєво важливу допомогу нашим братам і сестрам, пригніченим бомбами та страхом. Я дякую всім тим, хто приймає біженців. Перш за все, я благаю, щоб збройні напади припинилися і щоб переговори – і здоровий глузд – взяли верх. І знову ж наголошую на повазі до міжнародного права!».

Останній виступ Папи Франциска також має на меті привернути увагу до багатьох подібних ситуацій у всьому світі. Як сказав Святіший Отець у попередню неділю: «З розбитим серцем від всього, що відбувається в Україні, не забуваймо про війни в інших частинах світу, таких як Ємен, Сирія, Ефіопія. Повторюю: покладіть зброю! Бог з миротворцями, а не з тими, хто вдається до насильства» («Ангел Господній», 27 лютого 2022 року).

Читайте також: Папа Франциск закликав припинити бойові дії та гарантувати гуманітарні коридори

Кардинал Черні продовжує проводити сумні паралелі між стражданнями українців і тривалими конфліктами, що більше не привертають уваги світу. Крім того, він висловить сподівання, що африканським та азійським мешканцям України, які також страждають від страху та переміщення, буде дозволено шукати притулок без дискримінації. Також надходять тривожні повідомлення про активізацію торгівлі людьми та незаконного ввезення мігрантів на кордонах і в сусідніх країнах. Оскільки більшість людей, які втікають, є вірянами, він стверджуватиме, що релігійну допомогу необхідно пропонувати кожному, попри екуменічні та міжконфесійні відмінності. Нарешті, усі гідні похвали зусилля з надання гуманітарної допомоги й організації гуманітарних коридорів потребують координації, доброї організації та спільної стратегії, щоб охопити всіх постраждалих і надати ефективно надавати допомогу.

Пресслужба Святого Престолу,
переклад з італійської Секретаріату Глави УГКЦ в Римі