Глава УГКЦ у дванадцятий день війни: «Україна стоїть, Україна бореться! Дякуємо всім»

Хочу сердечно подякувати польському народові, польському єпископатові, польській державі. Вже понад мільйон біженців саме вони прийняли у свої обійми, до своїх домівок і намагаються зробити все, щоб надати необхідну допомогу цим людям. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Блаженніший Святослав у своєму щоденному воєнному зверненні до українського народу з Києва.

«Нехай Господь Бог заплатить вам сторицею», – сказав він.

Предстоятель насамперед висловив слова вдячності Папі Францискові за те, що вчора під час молитви «Ангел Господній» ще раз гостро і неоднозначно засудив війну проти України. «Він чітко сказав, що це не якась операція, а війна. Це війна передусім проти мирних людей, мирного населення», – зауважив Глава Церкви.

Сьогодні, у дванадцятий день війни, за даними ООН, ми маємо вже півтора мільйона біженців з України, які покинули Батьківщину.

Блаженніший Святослав сердечно подякував усім тим, хто підтримує наш народ, нашу Батьківщину, наше військо. Він відзначив, що на його ім’я надходить незліченна кількість листів солідарності. Зокрема, Предстоятель УГКЦ висловлює подяку католицьким єпископатам Азії, зокрема Гонконгу, Церквам Індії, зокрема Сиро-Малабарській і Сиро-Маланкарській. Сердечна подяка Східним Католицьким Церквам Європи: Румунії, Болгарії, Угорщини, Словаччини – усім тим, які особливо відчувають біль нашої Церкви і нашого народу.

«Україна стоїть, Україна бореться», – наголошує Глава Церкви.

ВІДЕО

Особливо серце Блаженнішого Святослава стискається за Київську архиєпархію. Жорстокі бої ведуться у передмісті Києва. Таким великим страшним полем бою стали три міста, які розташовані за кілька десятків кілометрів від центра Києва. Це – Ірпінь, Гостомель і Буча.

«Вчора ми отримали повідомлення, що було вбито міського голову Гостомеля пана Юрія Прилипка. Це сталося якраз у момент, коли він роздавав потребуючим харчі та ліки. Було поранено міського голову Бучі пана Вадима Денисенка, який мужньо виконував свої завдання. Дякую всім, хто гідно здійснює державну владу на різних рівнях і організовує захист населення», – сказав Глава Церкви.

З великою прикрістю архиєрей відзначив, що всі розмови про зелені коридори, про можливість евакуації людей із міст, які найбільше потерпають від оточень і бомбардувань, не справджуються. «Ми сьогодні просимо світову громадськість: закрийте небо над Україною, тому що найбільше вбивають населення на наших землях російські крилаті ракети», – сказав він.

Глава Церкви нагадав, що сьогодні в Україні для християн, які живуть за юліанським календарем, розпочинається Великий піст. «Ми сьогодні молимося, постимо і чинимо добрі діла», – сказав він.

Блаженніший Святослав окремо подякував Карітасу України, який  робить усе для того, щоб доправити предмети першої необхідності туди, де сьогодні найважче.

Департамент інформації УГКЦ