«Кріпімся, бо любов перемагає», — Митрополит Володимир до Лицарів Колумба з усієї України

У суботу, 25 травня, у другий день з’їзду VI Національної Конвенції Лицарів Колумба в Україні, в Івано-Франківській духовній семінарії ім. свщмч. Йосафата відбулася Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

Як ми повідомляли, у п’ятницю, 24 травня, у стінах Івано-Франківської духовної семінарії розпочалася VI Національна Конвенція Лицарів Колумба в Україні, в якій беруть участь національні офіцери братерської організації, регіональні делегати, капелани рад, що діють при парафіях, а також чоловіки-лицарі разом зі своїми сім’ями.

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ – В Івано-Франківську триває VI Національна Конвенція Лицарів Колумба в Україні

Другий день розпочався Літургією, яку очолив Митрополит Володимир Війтишин, а співслужили йому Владика Дмитро Григорак, Єпарх Бучацький, Владика Василій Тучапець, Екзарх Харківський, а також капелани рад братерської організації з усієї України й отці ректорату семінарії.

У часі богослужіння Владика Володимир звернувся до усіх присутніх із проповіддю:

«Насамперед щиро вітаю всіх Лицарям Колумба на цій конвенції. Також хочу привітати тих Лицарів, які цьогоріч вони відзначають 10-ту річницю від свого заснування в Івано-Франківській Митрополії УГКЦ».

«У сьогоднішньому уривку з Євангелії чуємо слова нашого Господа: “Ось що вам заповідаю: щоб ви любили один одного” (Ів. 15:17). Якщо у нашому житті є труднощі та виклики, але ми перебуваємо у любові, то вона переможе будь-що! Тому Свята Христова Церква цією Божою любов’ю перемагає той злий і ненависний світ», — мовив Архієрей.

«Можемо себе запитати: чому одні люди у світі живуть з любов’ю, а інші – переслідують своїх ближніх? Адже при сотворенні людини Бог дав їй вільну волю», — закликав застановитися Владика.

За словами проповідника, Господь бажає, щоб із свобідною волею люди могли приходити до Нього. «Тому через нашу волю ми служимо тим, хто потребує нашої підтримки. Наше серце, відчуття й Божий поклик зібрали нас до цього святого служіння. Наша відповідальність направду є великою перед Богом, але кріпімся, бо любов перемагає», — мовив Архієрей.

«Нехай ця велика Божа любов, що єднає усіх нас – християн, допоможе змінити нам цей земний світ. Нехай Господь благословить це ваше служіння Йому та народу, адже сьогодні вже не можемо бачити нашої Церкви без вас, дорогі Лицарі. Нехай ця Божа любов нас скріплює у цей нелегкий час, щоб підтримати знедолених й дати приклад любові ближнім», — завершив своє звернення Архієпископ.

Після Літургії до присутніх звернувся о. Юрій Козловський, помічник національного капелана Лицарів Колумба в УГКЦ Владики Михаїла Бубнія, Екзарха Одеського, який подякував єпископам за свідчення їхньої віри, яка є символом єдності Лицарів у Христі.

Згодом Митрополит Володимир доручив зачитати ректору семінарії о. Тарасу Путьку подячні грамоти національним офіцерам Лицарів Колумба в Україні, а також регіональному делегату Лицарів Колумба в Івано-Франківської Митрополії п. Мирославу Мазуру за благодійне служіння потребуючим людям, особистий приклад плекання християнських цінностей, а також за плідну співпрацю з Івано-Франківською Архієпархією УГКЦ.

Насамкінець усі присутні просили у Господа довгоочікуваного миру й перемоги України, співаючи духовний гімн — «Боже Великий, Єдиний».

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ