Щомісячні чування розпочалися із теплої зустрічі Владики Миколи семінаристами та парохом храму Успіння Пресвятої Богородиці о. Ярославом Жолобом.
На особливі моління зібралася парафіяльна спільнота Крилоса, паломники із різних куточків Прикарпаття, отці ректорату Івано-Франківської духовної семінарії та душпастирі Архієпархії, а також брати-семінаристи.
Спочатку Владика Микола освятив пасхальні набори, які закупили за пожертви парафіян усіх храмів Галицького протопресвітеріату. Їх відправлять для українських військовослужбовців, які захищають Україну на східному напрямку.
Програма нічних чувань розпочалася із Часу IX, які очолив префект семінарії о. Іван Війтишин. Всі моління духовним співом супроводжували брати-семінаристи, які є учасники вокального квартету «Елеос».
Опісля Владика Микола виголосив науку у якій роздумував, про зустріч Бога і людини у щоденному житті.
«Якщо зустріч та близькість до іншої людини буває настільки доленосною та визначальною, що часто — густо перемінює назавжди наше життя, то наскільки важливішою для нас є зустріч із Богом!? Більше того: якщо досвід зустрічі і близькості з іншою людиною тією чи іншою мірою впливають на наше земне життя, то зустріч і близькість до Бога має вплив не лише на тутешне життя, але й на прийдешнє, на цілу вічність», — промовив Владика.
«Можна тільки собі уявити, яке велике значення для вбогих пастушків мала зустріч з Ісусом у вифлеємській стаєнці. Можемо припустити, що мудреці зі Сходу теж повернулися додому іншими людьми. Знаємо, якою доленосною стала зустріч з Ісусом для перших учнів — апостолів. Зустріч з Ісусом оздоровила грішну душу митаря Закхея. Зустріч з Ісусом перемінила життя апостолів, зробила з гонителя Савла ревного проповідника Павла», — продовжив розважати проповідник.
Також Архієрей розмірковував над спасінням людини:
«Кожен, хто осягнув спасіння, осягнув його лише тому, що тут, на землі, зустрів Ісуса. Хто потребує і цілим серцем очікує спасіння, той його неодмінно отримує, зустрівши Христа у Таїнстві Покаяння і примирення».
Протягом чувань прочани мали нагоду припасти до стіп Крилоської чудотворної ікони Божої Матері, щоб випрошувати бажані ласки. Також, протягом молінь, вірні мали нагоду користати із Таїнства Покаяння, а на Літургії — прийняти Таїнство Євхаристії.
Згодом паломники та духовенство вирушили на Хресну дорогу, під час якої по-особливому роздумували про Страсті Христові. Адже, ми переживаємо Страсний Тиждень, який веде нас до світлого Воскресіння. Розважання зачитували парафіяльна молодь та діти храму Успіння Пресвятої Богородиці.
Після чотирнадцятої стації Владика Микола подякував дітям за розважання, які линули з їхнього серця, та підсумував роздуми Хресної ходи. Архієрей також зазначив, що Христос не завершив свою місію смертю на Хресті, а Воскрес із мертвих задля нашого відкуплення. Так само і нам, людям, слід помирати для всякого гріха, щоб потім воскреснути для життя вічного.
Наступною частиною молінь став молебень до Пресвятої Богородиці, який очолив о. Юрій Павлюк, духівник семінарії.
Кульмінаційною частиною чувань стала Літургія Напередосвячених Дарів, яка відбувається вже востаннє в цьому році. Літургію очолив Владика Микола у співслужінні пароха о. Ярослава Жолоба, отців ректорату семінарії та душпастирів Івано-Франківської Архієпархії.
На завершення Владика Микола закликав молитися за священників, адже наступного дня, у Страсний Четвер, Ісус Христос встановив Таїнство Священства. Відтак отець Ярослав Жолоб висловив вдячність Єпископу-помічнику за спільну молитву.
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ