Християнська етика на теренах Івано-Франківська: досвід, проблеми, перспективи

У четвер, 17 серпня, розпочався міський форум «Християнська етика на теренах Івано-Франківська: досвід, проблеми, перспективи», у якому взяли участь священнослужителі Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

На заході були присутні представники влади та громадських організацій, вчителі християнської етики у ліцеях та гімназіях міста, сестри-монахині, а також не байдужі громадяни. Про це на офіційній фейсбук-сторінці інформує міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Івано-Франківську Архієпархію представили о. Йосафат Бойко, ВС, Синкел у справах монашества, о. Михайло Брик, о. Василь Смицнюк — вчителі християнської етики, а також п. Галина Гришко — голова Комісії у справах освіти і виховання Архієпархії.

Розпочався форум виконанням молитви за Україну «Боже Великий, Єдиний».

«Івано-Франківськ з кожним роком збільшує кількість уроків християнської етики у наших навчальних закладах. Наше місто одне із передових, де ці уроки є доволі ціннісними. Хочу щиро подякувати нашим вчителям і священнослужителям, які допомагають нам проводити ці уроки, працювати з учнями і з молоддю. На жаль, війна вносить корективи, і найголовніша та найстрашніша з них та, що смерть стала надзвичайно молодою. Тому ми сьогодні навпаки маємо подвоювати, потроювати зусилля для вивчення християнської етики нашими дітьми», — вважає міський голова.

На заході обговорили основні виклики сучасного світу та методи боротьби з ними, одним з яких є християнська освіта у навчальних закладах. Учасники вважають, що питання богословської освіти варто вивести на всеукраїнський рівень. Адже християнська етика — це могутній виховний засіб для формування богословських, моральних та громадянських чеснот у наших дітей. Вона дає їм тверду й непохитну основу в нелегкий час воєнних випробувань, труднощів і руйнівних ідеологій.

На завершення форуму пан Руслан подякував усім вчителям, громадським організаціям та священнослужителям за сприяння й постійну співпрацю та виховання дітей у християнському дусі. А також висловив вдячність за капеланство, яке рятує душі наших Захисників.

«Сьогодні війна змушує нас усіх по-іншому придивитися до предмету «Християнська етика», до виховання. І ми відкриті до будь-яких ідей, які зможуть покращити, принести щось нове у вивчення нашими дітьми християнської етики, розуміння людської душі і сенсу життя», — додав міський голова.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ