Історія блаженного Симеона Лукача, що триває: у Відпустовому центрі презентували нову відеорозповідь

Відпустовий центр блаженного Симеона, що у с. Старуня, створив відеоролик «Симеон Лукач: шлях, що триває», аби розповісти та показати паломникам й вірянам, чим сьогодні живе та як функціонує відпустове місце Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Творці відеоролика пропонують ознайомитися з цікавими фактами з життя та священничого служіння нашого небесного Покровителя – блаженного священномученика УГКЦ Симеона Лукача та подробиці створення і розвитку одного з найактивніших відпустових місць нашої УГКЦ.

«Особа священномученика стала наріжним каменем для продовження його справи – спасіння людських душ, що увінчалося створенням Відпустового центру блаженного Симеона», — йдеться в дописі відпустового центру.

У відео розповідаються важливі біографічні відомості про істотну для УГКЦ постать, чия історія життя сповнена несподіваних поворотів долі. Йому судилося стати Єпископом і ввійти в історію нашої Церкви як Архієрей Симеон (Лукач). Попри те, що служіння його минуло у важкий час переслідувань, він гідно виконував його до кінця, залишивши нам високий зразок подвигу віри.

«Не раз арештований, підданий допитам за активну священничу діяльність та відмову перейти на «державне» православ’я, він став для нас прикладом для духовного наслідування», — розповідають у медіацентрі.

Особа священномученика стала наріжним каменем для продовження його справи – спасіння людських душ, що увінчалося створенням Відпустового центру блаженного Симеона. 

І як плід його праці у Божому винограднику, в Івано-Франківській Архієпархії УГКЦ постав Відпустовий центр блаженного Симеона Лукача. Розпочавши свій шлях у 2018 р. з відкриття музею та приїзду Патріарха Святослава, сьогодні він є одним з найактивніших паломницьких місць нашої Церкви.

Завдяки добрій співпраці мирян та духовенства, при повній підтримці Архієпархіального управління та Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина, це відпустове місце розвивається швидкими темпами та вже стало улюбленим для багатьох паломників.

Душпастирі, що провадять своє служіння у паломницькому центрі, продовжують розвивати відпустове місце, де щодня моляться прочани з різних куточків Прикарпаття. Сьогодні центр розширюється, адже  завдяки зусиллям жертводавців та людей доброї волі відбувається спорудження базиліки. 

У відео ви також побачите унікальний проєкт спорудження нового храму, будівництво якого активно триває у відпустовому місці. Його архітектор ділиться найцікавішими фактами зведення собору та його особливостями.

«Запрошуємо ближче пізнавати місця Божої сили та благодаті, які слугують для нас можливістю наблизитись до Бога», — заохочують творці відеоролика.

Автор сценарію та режисер – о. Володимир Лукашевський
Оператор та монтаж – Володимир Волошин
Голос за кадром – о. Ігор Тузик
У відео знялися:
о. Юрій Сидір, о. Іван Жук, Микола Уманців, Уляна Уманців, Філомена Уманців, Дем’ян Уманців, Юрій Ковальчук

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ за матеріалами медіацентру Відпустового центру Симеона Лукача