«Для тих парафій чи поодиноких громад, які відчувають себе не готовими до такого кроку (за окремим благословенням єпархіального єпископа), залишити можливість літургійного життя за юліанським календарем до 2025 року Божого», — йдеться у 2-му пункті 5-ї постанови 93-ї сесії Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні.
Блаженніший Святослав пояснив, що у проведенні календарної реформи в Україні вірні очікували, що «не парафії керуватимуть єпископом, але єпископи виявлять лідертсво в цьому питанні». За його словами, з одного боку, синодальний досвід — це коли єпископи, заручившись підтримкою більшості вірних і монашества роблять крок вперед — він є засобом нашого єднання, а з іншого — певним прикладом, тобто «ми очолюємо цей рух».
«Очолюючи цю календарну реформу, ми її нікому не накидаємо, бо знаємо, що в нас є громади з дуже особливими обставинами. Часом є поділені села, люди, громади, які мають певну історію навіть щодо календарних питань», — зазначив Блаженніший Святослав.
Читайте також: Календарна реформа УГКЦ в Україні: коротко про головне
Глава УГКЦ наголосив, що Синод вирішив рухатися вперед разом. Поважаючи певні потреби інших, єпископи дали можливість їм ще дозріти до такого кроку. Але це не означає, що Церква без них побігла вперед. Місцевий єпископ має право дати дозвіл, але мусить вислухати священників та вірних. Проте цей дозвіл не дається на неозначений термін, а тільки до 2025 року. Громада мусить працювати, священник повинен проводити певну працю та пояснювати, чому вся Церква вже зробила крок і кожен теж повинен до цього долучитися.
Блаженніший Святослав висловив сподівання, що до 1 вересня 2025 року вся Україна разом святкуватиме нерухомі свята за новим стилем.
Як ми повідомляли, Архиєрейський Синод УГКЦ в Україні постановив, що з 1 вересня 2023 року УГКЦ в Україні переходить на новий стиль для нерухомих свят із збереженням чинної Пасхалії.