У п’яту неділю Великого посту Святе Євангеліє вказує нам на Ісуса Христа, який разом зі своїми учнями підіймається до Єрусалиму. Це сходження означає «завершення земної місії Ісуса Христа, Його хресну смерть, розп’яття, але і славне Воскресіння». Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
Вслухаючись у сьогоднішнє Євангеліє, Предстоятель запросив звернути увагу на три слова, які чуємо у євангельському читанні: слава, хрещення і чаша.
У земній перспективі людська слава означає «брати», — брати через пригноблення, часом, приниження та панування над іншими. Слава Господня ж полягає у тому, щоб давати, адже Бог є джерелом життя, відродження, зцілення і спасіння людини.
«Христос іде в Єрусалим, щоби прославитися, восісти у своїй славі. Але Його славою буде момент Його розп’яття», — зазначив Блаженніший Святослав.
Продовжуючи, Глава Церкви розповів, що хрещенням Ісуса, яким Він іде хреститися, є занурення в людське страждання і людську смерть, щоби відтак занурити людину у глибину свого божества і дати їй життя вічне. А чашу гніву Божого Ісус іде перетворити на чашу своєї власної крові — джерело життя вічного.
«Момент розп’яття Христового буде моментом, коли ця слава Божа через хрещення Христове і Його чашу виллється на людину як дар Його вічного життя й відкуплення. Це є те служіння, яке іде Христос звершити, — наголосив архиєрей. — Він іде, щоби прийняти славу, радше прославитися своїм Отцем Небесним, і віддати своє життя як викуп за багатьох».
За словами Блаженнішого Святослава, Христос сьогодні відкриває справжній зміст Божої влади над людиною і світом. Божа влада означає служіння. Щоразу в час Літургії Господь приходить до нас, щоб послужити, запросити стати причасниками чаші Його крові.
«Він завжди запрошуватиме нас бути причасниками Його служіння людині, не боятися нам, християнам, прославити Бога тим, що будемо готові віддати те, що маємо, для потреб і служіння сучасному людству — тим людям, які у стражданні під час війни є поруч із нами», — зазначив Отець і Глава УГКЦ.
На завершення Літургії Отець і Глава Церкви привітав членів і членкинь міжнародного руху «Подружні зустрічі», який цього року святкує 25-річчя служіння в Церкві: «Вітаю всіх отців-духівників цього руху й учасників, які приїхали на зустріч до нашого Патріаршого собору, — мовив Блаженніший Святослав. — Перед обличчям цілої Церкви хочу заявити свою повну підтримку цьому рухові та висловити вдячність за вашу працю».
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ