Глава УГКЦ: «У Маріуполі відбувається справжній геноцид»

Особливо ми співпереживаємо за місто Маріуполь, у якому відбувається справжній геноцид. Люди гинуть не тільки від ворожої зброї, але і від ненависті. Сотні людей вмирають з голоду не тільки в самому місті, а його околицях. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму щоденному воєнному зверненні у 26-ий день війни рф проти України.

Глава Церкви відзначив, що дякувати Богу, ми пережили цю ніч. Господь Бог дав нам побачити світло денне. Але цієї ночі в Україні знову лилася кров, знову здригалися від бомбових ударів наші міста і села. Знову крики, зойки і плачі лунають з української землі ген аж до небес, до вух Божих.

«На тимчасово окупованих територіях, – з болем каже Предстоятель, – діються справжні злочини проти людяності. Ми отримуємо щодня новини про гуманітарну катастрофу, про вбивства, мародерства, зґвалтування. Але навіть там, на Півдні України, мирні люди протестують проти окупаційної влади, люди протестують проти насильників і вбивць. Люди показують, що Херсон та інші міста, що під окупацією, – це Україна. Вони хочуть жити в українській незалежній вільній державі».

Блаженніший Святослав просить усіх нас особливо помолитися за людей, яких насильно вивозять до росії. Ми знову маємо факти насильної депортації громадян України до чужої держави, яка їх там чекає доля, ніхто з нас не знає, бо вони не самі вирішують те, що мають чинити.

ВІДЕО 

Він подякував за віддану працю всім тим, кого в Україні називають рятувальниками. «Це є наші пожежники, а також служби надзвичайних ситуацій різних рівнів. Це ж яку потрібно мати мужність і віру в те служіння, яке ви робите, якщо кожного дня інфраструктура наших міст і сіл бомбардується і знищується, а ці невтомні герої її щодня невтомно і вперто відновлюють», – зауважив він.

Як важливо, вважає Глава Церкви, щоб увесь світ, вся світова громадськість була подібна до тих рятувальників, які на перекір війні відвойовують простір життя. Які будують мир і рятують життя людей в сучасній Україні, яка бореться.

Департамент інформації УГКЦ