Фахівці «Клініки святого Луки» продовжують переймати досвід в італійських колег

Минув черговий тиждень, як фахівці Лікувально-діагностичного центру «Клініка святого Луки» переймають професійний досвід у лікарні IRCCS Sacro Cuore Don Calabria (Клініка Пресвятого Серця), що у м. Неграр, Італія. Варто зазначити, що навчання відбувається у рамках італійсько-українського проєкту «Health care for safety and rehabilitation» 27/UCR/012832.

Дану ініціативу Івано-Франківська Архієпархія втілює за фінансування Італійської Агенції з питань Розвитку Співробітництва (AICS) у співпраці з італійськими організаціями Focsiv, Missione Calcutta, FAV.

Команда спеціалістів відвідала додаткові відділення лікарні у м. Верона — це Centro polifunzionale Don Calabria (Багатофункціональний центр «Дон Калабрія») та Fondazione Speranza (Фонд «Надія» амбулаторної реабілітації).

«У ході теплих продуктивних зустрічей італійські колеги поділилися особливостями роботи паліативної команди у догляді за важкохворими пацієнтами у домашніх умовах, зокрема як навчити родину доглядати за трахеостомою та гастростомою, правильно харчувати пацієнтів з порушеним ковтанням, а також особливості СРАР терапії та ВІРАР терапії у паліативній допомозі», — йдеться в дописі на сторінці Клініки.

Окрему увагу приділили обговоренню правильного обладнання приміщень, особливих умовних позначень для пацієнтів з різними відхиленнями та необхідного переліку обладнання для відновлення.

Також медики отримали поради від керівників відділень щодо організації роботи кожної ланки цілісного процесу надання якісної медичної допомоги, адже у даному місці проходять лікування багато пацієнтів різного віку та з різними діагнозами.

«Щирість, відкритість та відданість улюбленій професії тут приносить неабиякі результати. Любов та турбота про ближнього — це одні з основних християнських цінностей медика, адже потрібно лікувати не лише тіло, а й підіймати дух та повертати людині бажання жити, бажання бути в соціумі, помічати всі барви та відчувати тепло сердець оточуючих», — зазначають лікарі.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ