До Івано-Франківська прибула делегація з італійської лікарні Sacro Cuore

У середу, 3 липня, до Івано-Франківська прибула делегація з Італії. До складу гостей увійшли фахівці IRCCS Sacro Cuore Don Calabria, що у м. Неграр, які навчають лікарів із України, які працюватимуть у галузі реабілітації.

Дана зустріч стала доброю можливістю, щоб зібратися разом та наживо обговорити наявні питання для організації роботи у галузі реабілітації. Окрім того, у порядку денному відбувалися зустрічі, які стануть добрим кроком для розвитку співпраці у майбутньому.

Ініціатива реалізовується в рамках італійсько-українського проєкту «Health care for safety and rehabilitation» 27/UCR/012832. Дану ініціативу Івано-Франківська Архієпархія втілює за фінансування Італійської Агенції з питань Розвитку Співробітництва (AICS) у співпраці з італійськими організаціями Focsiv, Missione Calcutta, FAV.

До складу делегації увійшли лікарі п. Клаудіо Б’янконе, відповідальний за міжнародні звʼязки лікарні Sacro Сuore, п. Масіммо Менгаллі, координатор фізіотерапевтів італійської Клініки, та п. Хелена Розатто, завідувачка відділення реабілітації лікарні у клініці Неграру.

Окрім того, делегацію супроводжували п. Доріанна Сомма, координаторка міжнародних проєктів італійської благодійної ораганізації Missione Calcutta, п. Джорджо Зелінкович, керівник проєкту «Health care for safety and rehabilitation» 27/UCR/012832, п. Віра Біла, представниця італійської благодійної організації Missione Calcutta в Україні, п. Міколь Сімонато, офіцерка з моніторингу, та п. Джузеппе Кіораццо, відповідальний за закупівлю товару в рамках проєктів.

Зі сторони Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ делегацію вітали о. Степан Балагура, синкел у справах духовенства та священничих родин, о. Віталій Максимів, синкел у парафіяльно-економічних справах та соціального підприємництва, та о. Іван Стефурак, керівник Департаменту інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Звертаючись до гостей, священнослужитель найперше передав їм вітання від Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Влалдики Володимира Війтишина та Єпископа-помічника Владики Миколи Семенишина.

Опісля цього, о. Степан подякував всім, хто знайшов можливість у цей день завітати до Івано-Франківська, як гостям із сусідніх міст, так і з Італії.

«Я дуже зворушений тим, що ви проявили своє бажання приїхати, бо у цьому часі Україна, на жаль, не найспокійніше місце, але, тим не менш, затишне та завжди відкрите до співпраці», — сказав о. Степан.

Відтак душпастир розповів гостям про те, що нещодавно в Архікатедральному і Митрополичому соборі Воскресіння Христового відбулося освячення престолу, яке здійснив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук. Опісля освячення п. Доріана Сомма поспілкувалася із Патріархом УГКЦ, а також отримала благословення та щиру подяку за працю для України й нашого благатостраждального народу.

«Перемога буде тоді, коли ми спільно будемо над нею працювати, коли ми спільно будемо боротися зі злом, творити добро та допомагати одне одному. Дякуємо вам за щире, добре та відкрите серце. Дякуємо за ваш візит до нашої Архієпархії», — промовив священнослужитель.

Опісля цього всі присутні у залі представилися та розповіли кілька слів про себе та свою працю. 

Серед гостей були медичні фахівці із лікарні у місті Ясіня (Закарпаття), де також буде обладнано реабілітаційний центр, лікарі відділення реабілітації лікарні МВС та фізотервпевти, які працюватимуть у майбутньому центрі реабілітації при «Клініці святого Луки». Окрім того, у режимі онлайн єдналися лікарі із Харківської міської клінічної лікарні, Інституту загальної та невідкладної хірургії м. Харків.

Представляючи свою працю, італійські колеги розповіли про лікарню Sacro Cuore Don Calabria: «Наша лікарня є наче сімʼєю, де всі мають одного Батька — нашого Люблячого Господа, тому всі є братами та сестрами. Якщо коротко розповісти про нашу працю, то можу сказати, що ми завжди присутні там, де не кожен хоче бути. Там, де війна, де бідність, відчай… Основна наша мета — не звертати уваги на колір шкіри, релігію чи інші особливості, але підтримати тих, хто потребує допомоги».

Опісля цього присутнім продемонстрували ролик, де детально розповідається про працю італійської лікарні.

Своєю чергою, п. Ірина Лопушанська, керівниця майбутнього відділення до реабілітації при «Клініці святого Луки», зазначила, що потреба у реабілітації в Україні зростає все більше, у звʼязку із травмами, які завдає війна, та попри те, у нас досі існує ряд проблем, які перешкоджають її якісному впровадженні. Це проблеми як і з фінансуванням, так і з формацією фахівців.

Відтак лікарка подякувала колегам з Італії за підтримку та працю задля розвитку фізіотерапії в Україні: «Єднаючись разом в обладнанні та організації якісних реабілітаційних відділень, а окрім того, працюючи над формацією фахівців, ми спільно працюємо задля майбутнього України, яке обовʼязково буде мирним та прогресивним. Колеги, дякуємо вам».

Першим місцем, яке відвідали гості, став Лікувально-діагностичний центр «Клініка святого Луки».

У стінах медзакладу гостей зустрів о. Віталій Максимів, синкел у парафіяльно-економічних справах та соціального підприємництва, п. Руслана Іваночко, медична директорка закладу, о. Тарас Вілюра, адміністратор й капелан Клініки, та п. Тетяна Легун, менеджерка Клініки.

Отець Віталій зазначив, що «Клініка святого Луки» є соціальним підприємством Архієпархії й функціонує так: платоспроможні особи платять за медичні послуги, а соціально-вразливі верстви населення мають можливість обстежуватись пільгово та безкоштовно шляхом рефінансування від надходжень платоспроможних пацієнтів.

Спершу о. Віталій розповів гостям, що перший корпус Клініки був створений у 2013 році. Він розташовувався на площі лише 350 кв. м, і мав на меті забезпечити повне медичне обстеження для духовенства, семінаристів, монахів та монахинь. Але, попри те, Лікувально-діагностичний центр залишався відкритим і для світських осіб. 

Окрім того, адміністрація медзакладу ствердила, що із початком війни 75% пацієнтів лікуються у них зі знижкою або ж абсолютно безкоштовно, таку велику кількість пільгових послуг вдається надати, зокрема завдяки благодійним проєктам та грантам від європейських країн. Отець Віталій також зазначив, що значна частина пацієнтів отримала медпослуги за фінансування AICS.

У ході візиту до Лікувально-діагностичного центру, лікарі з Італії мали змогу оглянути поліклінічне відділення, лабораторію, радіологічне відділення та стаціонар.

Відтак присутнім продемонстрували приміщення, де зовсім незабаром буде обладнано повноцінний реабілітаційний центр. Дана ініціатива реалізовується у рамках «Health care for safety and rehabilitation».

Опісля екскурсії фахівці з Італії спільно з українськими колегами провели спільну нараду щодо остаточного переліку обладнання для реабілітаційного центру, а також обговорили подальші масштаби спільної соціальної роботи.

Згодом задля обговорення можливої подальшої співпраці та напрацювання перших кроків, у стінах Івано-Франківського національного медичного університету відбулася зустріч делегації, у складі п. Клаудіо Б’янконе, п. Доріанни Сомми та о. Івана Стефурака, з представниками вищого навчального закладу. Гостей вітали п. Роман Яцишин, ректор національного медичного університету, п. Сергій Геращенко, проректор з навчальної роботи, п. Олександр Бульбук, проректор з інноваційного розвитку, п. Роксолана Нестерак, завідувачка кафедри фізичної та реабілітаційної медицини, а також п. Роман Мерена, начальник навчального відділу.

Спершу учасники зустріч провели знайомство та представили основні напрямки своєї праці.

Зокрема, ректор вищого навчального закладу п. Роман Яцишин подякував італійцям за присутність та щире бажання допомогти Україні у цей нелегкий час війни.

Серед основних можливих кроків співпраці виокремили спільні наукові проєкти, соціологічні дослідження та обмін досвідом між італійськими й українськими медичними працівниками та студентами. Вагому роль учасники бесіди присвятили реабілітації — не тільки у контексті лікування ран війни, але й задля допомоги малорухливим людям та пацієнтам у після інсультному стані.

Своєю чергою, п. Клаудіо Б’янконе розповів про досвід у сфері реабілітації, який має клініка Sacro Cuore Don Calabria. Фахівець наголосив, що основним кредо, яким керуються італійські медики-реабілітологи, є важливість фізичної активності

«Реабілітація це не про лежання в ліжку — це про рух», — підсумував п. Клаудіо.

На завершення зустрічі пані Доріанна Сомма підкреслила, що найважливішим чинником задля творення добрих ініціатив є єдність. Бо тільки у спільній праці та партнерстві можна досягнути бажаних результатів на користь українського народу.

Завершився день зустріччю делегації з представницями громадської організації «Родини загиблих захисників і захисниць Івано-Франківська», засновницями якої є дружини загиблих Воїнів Сергія Батюка та Ігоря Ходака — Галина Батюк і Євгенія Ходак. У теплій та родинній атмосфері присутні поговорили про виклики, з якими стикаються рідні українських військовослужбовців, та про найважливіші фактори у роботі медичних фахівців, які працюють з лікуванням ран війни.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ