Для священників-капеланів УГКЦ розпочали ІІ модуль у рамках Міжнародної програми «Душпастирська клінічна освіта»

У понеділок, 24 квітня, священики-капелани УГКЦ із різних куточків України розпочали ІІ навчальний блок освітньої програми для медичних капеланів УГКЦ за Міжнародною освітньою програмою «Душпастирська клінічна освіта» (Clinical Pastoral Education).

Про це повідомляє на своїй фейсбук-сторінці о. Руслан П’яста, душпастир Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Цей вишкіл був організований і провадить Комісія у справах душпастирства охорони здоров’я УГКЦ. Тут навчаються 15 медичних капеланів з різних Єпархій УГКЦ.

Ця програма розпочалася і триває з благословення Блаженнішого Святослава Шевчука, Отця і Глави УГКЦ, який зробив особливий акцент на розвиток професійного капеланства в Україні.

Пригадаємо, що «Clinical Pastoral Education» — клінічна спеціалізована підготовка з метою набуття капеланом здатності професійно виконувати завдання та обов’язки щодо здійснення душпастирської опіки в закладах охорони здоров’я.

Кожен день для священників є насичений різноманітною програмою: як теоретичною, так і практичною. Але завжди розпочинається з Святої Літургії в храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці Патріаршої курії УГКЦ, у якому капелани спільно мають нагоду молитися за всіх хворих, медичний персонал лікарень, військових медиків та перемогу.

Викладачами курсу цього ІІ модулю є:

— о. Руслан П’яста – священник УГКЦ, президент Асоціації капеланів в охороні здоров’я України;
— о. Віталій Микитин – священник УГКЦ, медичний капелан (Австрія);
— о. Олег Саломон – священник РКЦ, асистент Кафедри корекційної педагогіка та інклюзії ЛНУ, психолог, психотерапевт.;
— інші фахівці медичного, психологічного та соціального скерування.

«Щиро дякуємо Комісії у справах душпастирства охорони здоров’я УГКЦ, в особі голови комісії с. Севастяни Карвацької та п. Мирослави Полець, що вкотре маємо нагоду в добрих гостинних умовах “Патріаршого дому” готувати професійних кваліфікованих капеланів в системі охорони здоров’я!», — зазначає о. Руслан П’яста.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ