Відтак ще до полудня відбулося робоче засідання, яке було присвячене фінансово-господарському звітові Патріаршого економа о. Любомира Яворського. Про це зазначає Департамент інформації УГКЦ.
Доповідач також представив діяльність Патріаршої фундації «Мудра справа», яка із початком повномасштабного вторгнення завдяки співпраці та об’єднанню українців із-за кордону та небайдужих доброчинців намагається відповідати на найбільш нагальні потреби українців під час війни. Зокрема, це надання гарячих обідів, продуктових та гігієнічних наборів для тих, хто втратив свої домівки та переселився у більш безпечні регіони України; евакуаційні рейси, розміщення внутрішньо переміщених осіб у шелтера та різні пристосовані відповідно до потреб проживання церковні приміщення і надання всебічної підтримки, у тому числі й реабілітації за допомогою організації духовно-реабілітаційних поїздок історичними та паломницькими місцями Західної України; постання пунктів незламності «Добрий самарянин» у період намагання російських окупантів позбавити українців тепла, електрики та світла взимку; організація Логістичного центру; підтримка медичних закладів медичними препаратами, транспортними засобами та обладнанням та інше.
По полудні у приміщенні міської Ратуші відбулася зустріч Блаженнішого Святослава та членів Постійного Синоду із мером міста Вроцлава Яцеком Сутриком.
Під час спілкування Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви представив діяльність Постійного Синоду, воєнні виклики, із якими зустрічається українське суспільство у теперішньому часі та склав вдячність за гостинність польського народу до українських біженців.
Відтак післяобідні засідання Постійного Синоду були присвячені розгляду канонічних питань. Оскільки продовжується праця Канонічного відділу УГКЦ над Кодексом партикулярного права УГКЦ, єпископи мали нагоду ознайомитися із подальшими його розділами. Отець доктор Андрій Кулієвич представив розділ, присвячений мирянам, доктор Гельмут Прее — розділ «Об’єднання вірних», отець доктор Сергій Стесенко — розділ «Євангелізація». Наприкінці, архиєпископ і митрополит Перемишльсько-Варшавський владика Євген Попович розповів про внесення змін до документів «Правильник протопресвітера» і «Інструкція про перебування священнослужителя поза межами власної єпархії».
Наприкінці засідання владика Аркадій Трохановський, єпарх Ольштинсько-Ґданський, доповів про стан приготування Головної теми майбутнього Синоду Єпископів УГКЦ, що відбудеться у вересні. Саме владика Аркадій був обраний відповідальним за приготування цієї теми: «Душпастирський супровід постраждалих від війни». Тож єпископ представив владикам Постійного Синоду актуальні напрацювання, запитання для обговорення владик у групах, а також пропозиції щодо потенційних доповідачів.
Другий день засідань завершився у катедральному храмі Воздвиження чесного і животворящого Хреста Господнього зустріччю владик із місцевою українською молоддю, яка через війну опинилася за межами України.
Предстоятель Церкви та єпископи спілкувались з молоддю, розважаючи над тим, чому голос української молоді є важливим у світі, та як кожен за межами рідної землі може наближати Україну до перемоги.
Нагадаємо, що упродовж 23–26 травня 2023 року року у польському місті Вроцлаві відбувається четверта (75-а) сесія Постійного Синоду УГКЦ.
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ