Божественною Літургією в Архікатедральному соборі завершилася VI Національна Конвенція Лицарів Колумба в Україні

У неділю, 26 травня, завершилася VI Національна Конвенція Лицарів Колумба в Україні, яка тривала упродовж трьох днів у стінах Івано-Франківської духовної семінарії ім. свщмч. Йосафата. З цієї нагоди в останній день зібрання учасники з’їзду молилися на Божественній Літургії, яка відбулася в Архікатедральному і Митрополичому соборі Воскресіння Христового м. Івано-Франківськ.

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ – В Івано-Франківську триває VI Національна Конвенція Лицарів Колумба в Україні

Цього дня на богослужіння у головній святині міста зібралися парафіяни, національні офіцери братерської організації, регіональні делегати, капелани рад, що діють при парафіях, а також чоловіки-лицарі разом зі своїми сім’ями.

Святу Літургію очолив о. Юрій Федорчак, священнослужитель парафії та капелан ради «Лицарів Колумба» при Архікатедральному соборі, у співслужінні сотрудника собору о. Івана Жука та капеланів рад з різних куточків України.

У часі Літургії о. Юрій виголосив проповідь, в якій роздумував над уривком із Євангелія:

«Бачимо, що Господь першим шукає грішника. Не розслаблений кликав й шукав за Ісусом, а Бог. Христос пізніше каже йому цікаві слова: “Не гріши більше, щоб щось гірше тобі не сталося” (Ів. 5:14). Можемо собі подумати, що всі хвороби через гріх, проте через кілька тижнів будемо чути у слова Євангелія: “Учителю, хто згрішив? Він — чи батьки його, що сліпим він уродився?” (Ів. 9:2). Господь дасть відповідь, що ні батьки, ні він не згрішив, але для того, щоб на цьому чоловіку проявилася Божа слава», — мовив проповідник.

Відтак душпастир заохотив вміти сприймати виклики, проблеми й кризи нашого життя, не як покарання, а як допуст Божий, щоб наблизитися до Господа.

Після моління священнослужитель звернувся до присутніх з такими словами:

«Братерська організація чоловіків-католиків ”Лицарі Колумба” — це одна з найбільших мирянських спільнот у світі. В Україні є понад 3000 братів-лицарів, які у своєму житті поширюють Боже слово й служать Господу і нашим ближнім. Основними принципами ордену є єдність, милосердя, братерство та патріотизм. Саме тому лицарям вдається досягати успіхів у багатьох благодійних та соціальних ініціативах, щоб допомогти зраненим та потребуючим людям».

«Сьогодні ви повертаєтеся до своїх домівок та парафій, тому, дорогі брати-лицарі, не втратьмо того натхнення, відваги та бажання працювати, щоб поширювати Боже Царство на землі», — зазначив о. Юрій.

На завершення духовенство та Лицарі Колумба разом з усіма зібраними у соборі молилися на вервиці до Пресвятої Богородиці за мир та перемогу України.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ