«Божа воля заслуговує на те, щоб її досконало виконувати», — Митрополит Володимир до духовенства Згромадження Волоченого Слова

У свято Благовіщення Пресвятої Богородиці Чернеча родина Згромадження Воплоченого Слова святкує 40 річницю з дня заснування у світі та 30-ліття існування Згромадження в Україні. З цієї нагоди, у вівторок, 26 березня, на парафії свв. Кирила і Методія, що у селі Крихівці, відбулося урочисте моління, яке очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

У часі Архієрейської Божественної Літургії Митрополиту Володимиру співслужили Владика Микола Семенишин, Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, протоігумен Згромадження Воплоченого Слова в Україні о. Антоній Вацеба, настоятель святині, ігумен о. Йосафат Бойко, а також чисельно зібрані отці Згромадження.

Звертаючись до духовенства із проповіддю, Митрополит Володимир роздумав над значимістю духовного внеску, який чинять богопосвячені особи в житті Церкви:

«Божа воля заслуговує на те, щоб її досконало виконувати як на небі, так і на землі. На небі її виконують ангели та святі, а на землі — люди, зокрема християни, а особливо чернечі, Богу посвячені душі, які показують світові, що Бог є найвищим Володарем Всесвіту. Тому чернечий стан, зі своїми обітами — це найкраща прослава Бога. Це царська симфонія для Господа, Який став прототипом цього стану життя».

«Головна особливість монаших осіб — це жертва любові. Це гаряче бажання спасіння у вічності для себе й ближніх наших, для нашого багатостраждального народу. На вівтар цієї Божої любові монаша особа кладе всі земні скарби, даючи обітницю Спасителю, повсякчас перебуваючи з Ним», — додав Митрополит.

Відтак Архієрей побажав чернецтву прямувати до монашої досконалості, стоячи у першій лінії боротьби зі злом, гріхом й розбещеністю цього світу.

Опісля Літургії у храмі лунало Многоліття. Згодом Митрополит Володимир вручив грамоту духовенству Згромадження з нагоди 30-ліття служіння в Україні й за ревне та постійне служіння Богу й людям.

Пізніше до богопосвячених осіб звернувся Владика Микола:

«Пресвята Богородиця, у день Благовіщення, через своє «так» дозволила Слову Божому втілитися. А ви вже скільки років допомагаєте цьому здійснитися. Сьогодні вітаю вас з цим святом! Молимося, щоб ви, через свої добрі діла милосердя, дозволяли Божому Слову втілитися в наш багатостраждальний український народ».

Насамкінець о. Антоній Вацеба, ВС, подякував Владикам за постійну підтримку, супровід та батьківську любов, а на згадку та знак вдячності вручив Архієреям ікони.

На завершення присутні виконали духовний гімн України «Боже Великий, Єдиний», а Єпископи уділили всім своє архієрейське благословення.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ