Під час проповіді о. Богдан Іванюк звернув увагу парафіян на постать о. Михаїла, наголосивши на його нелегкій душпастирській праці, яка продовжується в його учнях.
3 «косилівської» семінарії вийшли понад два десятки священників, серед яких – митрополит Тернопільсько-3борівський УГКЦ Василь Семенюк.
Вихованці семінарії о. Михаїла Косила служать найбільше у Коломийській єпархії, а також за кордоном. Отець Михаїл надихнув до священичого покликання багатьох, зокрема, Блаженнішого Святослава Шевчука — Главу і Отця УГКЦ, батьки якого були близько знайомі з підпільним священником і часто брали участь у підпільних богослужіннях.
Біографічна історія отця-мітрата Михаїла Косила:
Народився Михайло Косило 20 грудня 1932 р. в с. Дора на Прикарпатті.
З юних літ, відчуваючи поклик служити Богові, він здобуває богословську освіту в тяжких матеріальних та суспільних умовах підпільного життя Української Греко-Католицької Церкви під проводом о. Антонія Казновського.
Ставши священником, о. Михаїл Косило не відрікся віри батьків і переніс дворазове тюремне ув’язнення, зберігши вірність Апостольському Престолу.
Відчуваючи потребу в молодій священичій генерації, робить заходи щодо організації підпільної семінарії Станіславівської (Івано-Франківської) єпархії.
1968 року Єпископ Іван Слезюк призначає його ректором. Долаючи численні небезпеки та труднощі, дістає ласку в Бога вишколити понад 20 священників. З 1989 року о. Михаїл бере активну участь у заходах, що вивели УГКЦ з підпілля. З благословення ієрархії очолює Чернівецький деканат і відновлює життя греко-католицьких громад на Буковині.
10 листопада 2000 року закінчує своє подвижницьке життя. Похоронений о. Михаїл Косило у с. Дорі.