Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
Предстоятель зазначив, шо цей тиждень був Світлим, пасхальним, коли весь український народ, усі ми разом співали «Христос воскрес!». Проте водночас він був кривавим для України… Ворог здійснив чергову масовану атаку на енергосистему України. Знову ллється невинна кров, знову страждають невинні люди. У містах і селах починають вводити віялові відімкнення електроенергії, зокрема у вечірній час. Але незважаючи на тиск, що зростає, на те, що ворог шаленіє, ми хочемо, щоби вкотре весь світ знав і чув, що Україна стоїть, Україна бореться, Україна молиться!
Глава Церкви розповів про глибоку й важливу зустріч із Президентом України Володимиром Зеленським з очільниками та єпископатом двох українських Церков — Української Греко-Католицької та Православної Церкви України.
«Нам було дуже важливо, — наголосив духовний лідер, — не лише почути пасхальне вітання з уст Президента, але й визнання ролі та важливості присутності і служіння Церков України нашій Батьківщині, нашому народові. Президент визнав, що Церкви критично важливі для здатності нашого народу продовжувати боротьбу, вистояти в цій нерівній борні, у тому, щоб українці ні на хвилину не переставали сумніватися, що Україна переможе».
Спілкуючись із паном Президентом, сказав Блаженніший Святослав, представники Церков відзначили важливість місії, зокрема Української Греко-Католицької Церкви, на чотирьох фронтах боротьби.
Перший елемент — присутність духовенства поруч з українськими воїнами.
Другий важливий напрям праці Церкви — гуманітарний фронт. Наприклад, у Харкові щотижня тисячі людей отримують необхідні засоби для існування, щоби вижити у складних умовах. Без такого соціального служіння Церкви, яка організовує допомогу зі всього світу для постраждалих від війни, українцям вижити було б надзвичайно складно, а часом і неможливо.
Третій елемент — зцілення ран війни. Пан Президент визнав, що для того, щоб Україна перемогла, замало лише із зброєю в руках відстояти нашу територіальну цілісність — дуже важливо справитися із травмою, яку ця війна завдає нашому народові. І тут роль Церков, без перебільшення, незамінна.
Як ще один надзвичайно важливий вимір служіння Церкви, Глава УГКЦ відзначив опіку братів і сестер, які через війну опинилися поза межами Батьківщини, а також адвокацію України перед широким міжнародним співтовариством.
Блаженніший Святослав також привітав українських матерів у День матері: «Хочу сердечно привітати всіх матерів України з цим всенародним днем, із тим особливим моментом і нагодою сказати українській мамі: Мамо, дякую! Дякую за дар життя! Дякую за дар християнської віри, яку ти мені передала! Дякую, мамо, за твоє чування над моїм життям, за твої сльози і молитву за мене! Сьогодні материнство в Україні зранене, зокрема війною. Скільки матерів умивається сльозами, прощаючись зі своїми синами, своїми дочками, які йдуть на передову захищати Батьківщину. Скільки матерів проводять і проведуть без сну, довгими ночами просячи в Господа Бога врятувати їхніх дітей із полону, відшукати тих, які пропали безвісти, зцілити тих, які поранені».
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ