Івано-Франківську Архієпархію відвідали представники італійської урядової організації AICS
У пʼятницю, 19 квітня, до Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ завітали представники Італійської Агенції з питань Співробітництва в галузі Розвитку AICS. Зокрема делегація відвідала «Клініку святого Луки» та Архієпархіальний прихисток у Заріччі.
Цього дня на Прикарпаття прибули п. Барбара Такконе, відповідальна за міжнародні звʼязки AICS, та п. Александро Маранґоні, фінансово-адміністративний працівник AICS.
Окрім того, до зустрічей доєдналися представники італійської благодійної організації Missione Calcutta та координатори проєктів «Razom z Ucrainoi завжди» (AID 012832/01/0) та «Health care for safety and rehabilitation» (27/UCR/012832).
Читайте також — До Івано-Франківської Архієпархії вкотре прибула делегація з Італії
Першою із соціальних структур, яку відвідали гості, став Лікувально-діагностичний центр «Клініка святого Луки».
У стінах медзакладу гостей зустрів о. Віталій Максимів, синкел у парафіяльно-економічних справах та соціального підприємництва, п. Руслана Іваночко, медична директорка закладу, та о. Тарас Вілюра, адміністратор й капелан Клініки.
Спершу о. Віталій розповів гостям, що перший корпус Клініки був створений у 2013 році. Він розташовувався на площі лише 350 кв. м, і мав на меті забезпечити повне медичне обстеження для духовенства, семінаристів, монахів та монахинь. Але, попри те, лікувально-діагностичний центр залишався відкритим і для світських осіб.
Отець Віталій зазначив, що «Клініка святого Луки» є соціальним підприємством Архієпархії й функціонує так: платоспроможні особи платять за медичні послуги, а соціально-вразливі верстви населення мають можливість обстежуватись пільгово та безкоштовно шляхом рефінансування від надходжень платоспроможних пацієнтів.
Окрім того, адміністрація медзакладу ствердила, що із початком війни 75% пацієнтів лікуються у них зі знижкою або ж абсолютно безкоштовно, таку велику кількість пільгових послуг вдається надати, зокрема завдяки благодійним проєктам та грантам від європейських країн. Отець Віталій також зазначив, що значна частина пацієнтів отримала медпослуги за фінансування AICS.
У ході візиту до лікувально-діагностичного центру, представники італійських благодійних організацій мали змогу оглянути поліклінічне відділення, лабораторію, радіологічне відділення та стаціонар.
Відтак присутнім продемонстрували приміщення, де зовсім незабаром буде обладнано повноцінний реабілітаційний центр. Дана ініціатива реалізовується у рамках «Health care for safety and rehabilitation».
Більше про проєкт тут — Івано-Франківська Архієпархія розпочинає реалізацію двох великих благодійних проєктів
Своєю чергою п. Барбара подякувала адміністрації Клініки та священнослужителям за дбайливе ставлення до найбільш соціально незахищених. Окрім того, вона ствердила, що за кілька місяців вона знову відвідає Івано-Франківськ, щоб побачити вже повноцінно обладнаний реабілітаційний центр.
Наступною локацією, куди завітала делегація, став прихисток для внутрішньо переміщених осіб, який знаходиться у селі Заріччя.
Внутрішньо переміщені особи представили гостям свій побут, а також поділилися власними захопленнями та презентували для гостей власноруч виготовлені вироби.
Окрім того, мешканці шелтеру склали подяку благодійникам за надану їм допомогу у рамках минулих проєктів від італійських донорів.
Пані Барбара подякувала жителям будинку за теплий прийом, а також ствердила, що Італійська Агенція з питань Співробітництва в галузі Розвитку AICS підтримує український народ і робитиме це доти, доки буде потреба.
Наприкінці зустрічі італійські урядовці мали змогу поспілкуватися із людьми, які найбільше постраждали внаслідок вторгнення росії на територію України.
Станом на сьогодні у будинку мешкає 31 людина, серед яких матері з дітьми, пенсіонери та люди з особливими потребами. Вони приїхали на Прикарпаття із Харківщини, Донеччини, Луганщини, Херсонщини, Сумщини та Запоріжжя.
Продовжився візит на Прикарпаття зустріччю в Івано-Франківській обласній державній адміністрації, де гостей радо вітала її очільниця п. Світлана Онищук.
Керівниця області розповіла іноземним гостям про допомогу, яку область з перших днів повномасштабної війни надає внутрішньо переміщеним людям та військовослужбовцям.
«Від початку повномасштабного вторгнення ми прийняли чи не найбільшу кількість людей з інвалідністю, паліативних хворих, — розповіла Світлана Онищук. — Ще одним викликом для нас стало розширення мережі закладів з реабілітації, де б поранені військовослужбовці могли отримувати необхідні медичні послуги. Щоразу перед нашими лікарями нові завдання — відновити Захисників після важких поранень на фронті, а цивільне населення — після складних захворювань, таких як інсульт».
Своєю чергою італійські благодійники ствердили, що вони стараються реагувати на всі виклики, які з’являються у суспільстві. Одною з відповідей на теперішній запит — є зведення реабілітаційного центру при Лікувально-діагностичному центрі «Клініка святого Луки».
Окрім того, делегація подякувала представникам влади за теплий прийом та за підтримку людей у потребі.
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ