Традиційно зустріч розпочалася зі спільної молитви, відтак до присутніх звернувся Владика Микола Семенишин, Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, який привітав гостей в архієпархіальному управлінні та подякував їм за присутність.
Окрім того, Владика Микола наголосив на важливості постійної формації серед духовенства, а також їхніх помічників, старших братів, сестриць, а також касирів.
«Ви мабуть знаєте, що для того, аби бути висвяченим на священника, вистачає 6 років формації в духовній семінарії, однак, аби стати добрим священником, треба постійно вчитися, дізнаватися нового та набувати досвіду. Щось подібне відбувається і в житті кожної людини, незалежно від професії. Надважливо завжди вчитися чогось нового, дізнаватися, відкривати для себе незвідане», — ствердив Архієрей.
Єпископ також зазначив, що така зустріч є для того, щоб розмовляти, навчатися та ділитися досвідом. Бо у розмовах можемо побачити, що ми щось робимо неправильно, а дізнавшись — направляємося, аби мати добру співпрацю між Церквою та людом Божим.
Наступним слово мав о. Степан Балагура, синкел у справах духовенства та священничих родин. Священнослужитель представився та познайомився із присутніми, а відтак зазначив:
«Нам цікаво зійтися з людьми, які є найближчими співробітниками наших отців. Хочемо ще раз сказати вам, що ми всі є одна християнська родина зі спільними цінностями. Ми хотіли б наголосити на тому чим сьогодні живе наша Церква, розповісти про те, що для нас головне. Бо часто кажуть, що треба збудувати храм та й все. Однак, ми спостерігаємо випадки, коли є прекрасний храм, а праці у ньому немає».
Окрім того, о. Степан наголосив на важливості катехизації, євангелізації та праці з молоддю та подякував отцям, при храмах яких активно впроваджується парафіяльна та харитативна робота.
З парафіями даного протопресвітеріату можна ознайомитися за посиланням.
Душпастир сказав, що нещодавно відбулося представлення праці благодійних організацій, які діють при Івано-Франківській Архієпархії. На заході було зазначено, що впродовж двох років повномасштабної війни благодійні організації надали гуманітарну підтримку на суму 700 млн грн.
Відтак о. Іван Стефурак, керівник Департаменту інформації Архієпархії, представив працю комунікаційного відділу, а також наголосив на важливості поширення доброї новини, яка твориться ще тоді, коли ми відкриваємо двері храму.
Згодом о. Віталій Максимів, синкел у парафіяльно-економічних справах та соціального підприємництва, презентував діяльність Гуманітарного координаційного центру впродовж 2022-2023 років.
Крім того, душпастир ствердив, що впродовж 2023 року парафії нашої Архієпархії передавали на фронт гуманітарну підтримку. Загальна сума наданої допомоги становила 34 038 862 грн.
Священнослужитель також повідомив про знижки у розмірі від 80 до 100% на послуги у Лікувально-діагностичному центрі «Клініка святого Луки» для осіб з інвалідністю, пенсіонерів, дітей-сиріт, сімей загиблих Воїнів, дітей з малозабезпечених сімей. Отець Віталій також додав, що для того, щоб отримати послуги зі знижкою, необхідно пред’явити відповідний документ.
Опісля говорили бухгалтерські питання та про будівельні й ремонтні роботи, їх, відповідно, представили п. Наталія Філліпова, головна бухгалтерка фінансово-юридичного відділу Архієпархії та бр. Андрій Луців, керівник відділу будівництва.
У часі зустрічі всі охочі могли поставити різноманітні запитання до спікерів та отримати на них вичерпну відповідь.
Далі о. Євген Андрухів, голова Комісії сакрального мистецтва, розповів про основні аспекти роботи Комісії та закликав духівників до співпраці.
Про юридичні питання розповів о. Іван Смішко, головний юрист Архієпархії.
На завершення слово мав о. Василь Качмарський. Душпастир представив необхідність євангелізації та катехизаційної роботи на парафіях.
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ