«Але немає свободи без правди, немає свободи без істинних цінностей, бо тоді вона стає порожнім поняттям, стає беззмістовною, тому каже Христос: „Пізнайте правду — і вона зробить вас вільними“», — сказав Предстоятель.
Він відзначив, що українська земля впродовж останньої доби знову здригалася під російськими бомбами і ракетами. «Найбільш гарячі й тяжкі бої тривають на Донеччині, біля міст Бахмут і Авдіївка, які ми щодня згадуємо. Ми молимося за наших братів і сестер на Херсонщині, де також ведуться важкі бої. Але Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!», — сказав Глава Церкви.
Блаженніший Святослав продовжив роздуми над тим, якою хочемо бачити Україну після завершення війни. «Адже тепер, — наголосив він, — кується майбутнє нашої Батьківщини, і ми не маємо права втратити шанс. Ми знаємо, що такої України, яка була до 24 лютого цього року, вже не існує. І наша Батьківщина, наш народ, наша держава можуть і повинні стати кращими, вийти оновленими з цієї борні, з цього горнила війни».
У цей день Предстоятель роздумував над сімейними цінностями, над тим, що є основою здорової, міцної християнської сім’ї.
Він зауважив, що історія людства щонайменше двох останніх десятиліть вчить нас, що після кожної чергової науково-технічної революції змінюється уявлення людини про себе. Розвиток науки, техніки, різних можливостей породжує кризу в уявленні, яке людина колись мала про те, ким вона є. Ця антропологічна криза неминуче впливає на сімейні цінності, на родину.
Ми бачимо, звернув увагу духовний лідер, що сьогодні часто заперечується сутність сім’ї як єдності чоловіка й жінки і проголошуються різні види іншого співжиття між людьми, котрі вже навіть загубилися в тому, ким вони є… І, очевидно, від таких сучасних нестійких уявлень про сім’ю страждає сама сім’я.
«Тому ми повинні, — вважає Блаженніший Святослав, — допомогти сучасній людині у світлі Божого слова, Христового Євангелія відкрити правду про статевість як дар Божий. Є тільки дві статі, якими позначається людська істота, — чоловік і жінка, і вони покликані до взаємного доповнення. Вони наповнюються змістом, коли виходять назустріч одне одному. Зміст людської статевості вповні розкривається у покликанні до любові бути чоловіком, бути жінкою».