Єпископ-номінат Микола Семенишин: навчитись слухати як Любомир Гузар

Новопризначений Єпископ-помічник Івано-Франківський УГКЦ розповів про переживання, пов’язані із призначенням та про те, як на нове служіння впливатиме досвід спілкування з майбутніми священиками та з велетом духа, яким був світлої пам’яті Блаженніший Любомир Гузар.

У четвер, 27 жовтня 2022 р., було оголошено про те, що Синод Єпископів УГКЦ обрав нового єпископа-помічника для Івано-Франківської архиєпархії, і це рішення поблагословив Папа Франциск. Ним став протоієрей Микола Семенишин, дотеперішній духівник Київської Трьохсвятительської Духовної Семінарії.

В інтерв’ю для Радіо Ватикану-Vatican News владика-номінат розповів про те, що прийняв із «трепетом і хвилюванням» звістку про це призначення, але з готовністю «прислухатися не до людських страхів, але дивитися на це з перспективи Божої». Ділячись думками про те, яке значення в цьому служінні матиме досвід спілкування з майбутніми священиками, набутий під час праці в духовних семінаріях, майбутній єпископ зауважив, що цей досвід дуже допоможе, бо йдеться про знайомство з багатьма молодими священиками. Це також є спонукою звертати особливу увагу на дбання про семінарію. Натомість, саме приклад Блаженнішого Любомира Гузара, якого владика-номінат свого часу був особистим секретарем, і досвід спілкування з ним допоміг дати позитивну відповідь на сьогоднішнє призначення. Від Блаженнішого Любомира, натомість, о. Микола хоче навчитися слухання, як надзвичайно важливої риси в єпископському служінні, особливо в наш час, позначений війною.