На площі розмістили інформаційні стенди, які пояснюють загрозу, на перший погляд, привабливих пропозицій про стрімкий розвиток кар’єри чи дешеве житло закордоном, пише «Галка».
Асистент з питань захисту МОМ України Назарій Куземко пояснює, що більшість українців помилково вважають, ніби торгівля людьми передбачає саме насильницьку трансплантацію органів, але найчастіше це є трудова та сексуальна експлуатація, жебракування, втягання у бандитську діяльність та сурогатне материнство. За статистикою, середній вік тих, хто найчастіше страждає від торгівлі людьми — від 25 до 44 років.
Основною порадою для українців, які з тих чи інших причин виїжджають за кордон, є перевірка інформації:
«Коли ти кудись їдеш, ти маєш точно знати, що тебе там чекають. Перевірити чи та фірма, що запропонувала вам роботу, справді існує. Далі треба забезпечити себе необхідними документами. І ще варто знати номери телефонів, куди можна звернутися, якщо не дай Боже, поїздка пішла не по плану. Люди часто не звертають на це увагу, але дуже багато є шахраїв сьогодні. І не тільки закордоном, а й у Франківську чи по Україні. Завжди будуть ті, хто хоче використати тебе, а коли ти не знаєш — ти беззбройний, і невідомо, що з тобою буде», — каже отець Володимир Чорній, директор Карітасу Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.
До заходу долучилися також і студенти Івано-Франківського коледжу фізичного виховання, близько 200 юних спортсменів взяли участь у благодійному забігу, аби привернути увагу франківців до проблеми експлуатації людей.
Заходи відбуваються в рамках проєкту «Запобігання, захист та допомога вразливим постраждалим від торгівлі людьми в Україні 2023-2024».
Нагадаємо, що за оцінками Представництва Міжнародної організації з міграції, в Україні з 1991 року понад 300 тисяч українців постраждали від різних форм сучасного рабства. Це трудова і сексуальна експлуатація, вербування, рабство, незаконне перевезення, продаж.
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ