Про це зазначає Департамент інформації УГКЦ.
Під час зустрічі Блаженніший Святослав наголосив на тому, що необхідно бути інтегрованим у суспільство, але ніколи не асимілюватися і не забувати своє коріння. Звертаючись до представників українських громад у Литві, він закликав кожного не губити мовне й культурне багатство, яке сьогодні є дуже потужною зброєю: «Не розтратьте скарбу національної культури. Ми, як Церква, готові вам допомагати, щоб ви залишилися християнами, добрими людьми і багатими, свідомими українцями».
Предстоятель щиро подякував усім тим, хто взяв на себе відповідальність організовувати шкільну освіту для українських дітей у Литві. У європейських масштабах 50 % емігрантів — це діти, молодші 16 років. Блаженніший Святослав зазначив, що українська громада й українська школа на чужині повертають дітям дитинство, вкрадене війною.
«Ми, як народ, як громада, як наші представництва дипломатичні, як Церква, маємо великий обов’язок перед дітьми. Тому дозвольте вам подякувати, що такий Український центр існує. Тут вирує життя, сотні дітей тут перебувають і тут їм повертають втрачене дитинство. Це той блокпост, який ви не маєте права здати», — звернувся Глава Церкви.
Важливо зазначити, що на зустрічі була присутня директорка школи з Харкова, що вже півтора року повноцінно функціонує у Литві, а також директорка Міжнародної української школи, яка сьогодні має відділення вже у чотирьох містах країни.
Окрім цього, Блаженніший Святослав наголосив на тому, що українські біженці за кордоном — це обличчя України серед світових спільнот, а слово — потужна зброя. За словами Глави УГКЦ, якщо українці сьогодні можуть про Україну промовити різними мовами — ми багато чого можемо осягнути.
«Ваша присутність тут — це обличчя України, скероване до світу. Ваша культура, ваша поведінка — це частина народної дипломатії», — зазначив Блаженніший Святослав.
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ