Сьогодні розповідаємо цікаву історію одного джерела, яке неодмінно слід відвідати, перебуваючи тут. Мова піде про Францишкове джерело в Крилосі.
Це джерело можуть називати по-різному: Францишкове джерело, Францискові або Францішкові очі. Джерело знаходиться під горою, в куточку села, що називається Підвинниця. Воно вважається чудодійним і люди приходять сюди з молитвами, щоб вилікувати хворі очі та інші недуги.
Сьогодні місце біля джерела розширили і облаштували для проведення чувань та богослужінь.
Про назву джерела Францискоі очі існує кілька легенд, про правдивість яких сьогодні важко судити.
Перша легенда оповідає про монаха. Згідно неї, до місцевого монастиря для перекладання давніх текстів запросили монаха Франциска, який знав кілька мов. Але від переписування книг він осліп. Коли на монастир напали монголо-татари, вони забрали в полон молодих монахів, а старого Франциска скинули зі схилу. Коли монах опритомнів, почув що біля нього шумить вода. Коли він заледве доповз до джерела, то напився і вмив водою свої очі. І сталося чудо, бо монах знову зміг побачити світ довкола.
Друга версія також оповідає нам про часи татарської навали. В той буремний час люди втікали від завойовників і один маленький хлопчик на ім’я Франциск трохи відбився від гурту втікачів. Дитина не знала куди податись, але почула що до неї наближаються ворожі воїни. І раптом хлопчина почув лагідний голос жінки, який підказав йому дорогу до джерела і порадив вмитися водою із нього. Франциск був сліпий і не міг самостійно знайти джерело. Тому добра Пані взяла його за руку і відвела до чудодійного колодязя. Як тільки юнак вмився водою – одразу прозрів. Біля себе він не побачив нікого. А через деякий час Пані, яка врятувала життя хлопця, наснилась йому уві сні. Це була Діва Марія.
Відтоді джерело називають «Францишковими очима» (або Францискові очі). І в наш час бог дарує через цілющу воду свою благодать. Завдяки воді з джерела люди зцілюються та оздоровлюються. Особливо вода допомагає тим людям, які мають проблеми із зором. Цей куточок крилоської гори називають Галицьким Люрдом.
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ