Про це пишуть на офіційній фейсбук-сторінці Івано-Франківської обласної державної адміністрації.
Участь у засіданні також взяли голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук, голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич, народні депутати України, представники місцевої влади, науковці.
За словами очільниці Прикарпаття, відзначати цю історичну дату планують на високому рівні, адже Галич свого часу був наймогутнішим центром Галицько-Волинського князівства.
«Історію Галича необхідно популяризувати, щоб наступні покоління знали про наше славне Княже місто», — зазначила керівниця області.
Варто додати, що у рамках цієї події протягом серпня-вересня заплановано понад десяток різних заходів.
Вже цими вихідними розпочав ювілейну естафету етнофестиваль «Галицька брама».
Преосвященніший Владика Володимир Війтишин у ході засідання зазначив, що незадовго, у серпні, відбудеться традиційна Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яку очолить Блаженніший Святослав Шевчук, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви.
Також відбудуться дві наукові конференції — всеукраїнська та міжнародна, видання краєзнавчих й історичних праць про історію та культуру древнього міста, різноманітні мистецькі заходи, зокрема, вистава «Нація» у виконанні акторів Івано-Франківського національного академічного драматичного театру імені Івана Франка.
У планах також заходи, що допоможуть підсилити наших Захисників на передовій. Йдеться про ІІІ благодійний аукціон, який планують організувати в Галичі та збирати кошти на необхідне тактичне військове обладнання.
Разом з тим, 1 вересня, в освітніх закладах області проведуть тематичні уроки, присвячені історії давнього міста.
«Переконана, що у час війни відзначення 1125-річчя Галича має об’єднати усю державу. Адже ця дата свідчить про нашу давню історію», — підкреслила Світлана Онищук.
Пригадуємо, що цьогоріч, у січні, Галич відвідав Блаженніший Святослав Шевчук, який охарактеризував значення древнього княжого Галича в національній історії.
«Довкола цієї історичної й духовної вісі єднання нашого народу маємо розпочати цей рік, подібно до того, як протистояли північним сусідам багато років тому. Ця Києво-Галицька вісь є життєдайною для нашого народу та Церкви, а кожен, хто хотів підкорити наш народ намагався її розірвати. Вони хотіли ізолювати Галичину від Києва, а Київ переорієнтувати з українського народу на далеку Північ», — промовив духовний лідер УГКЦ.
Зокрема, Глава УГКЦ наголосив, що кожного разу, коли у нас хотіли забрати цю вісь, ми гуртувалися навколо неї, гартуючи стержень національної ідентичності.
БІЛЬШЕ — «Ми повинні зачерпнути сили з нашого коріння, аби розквітнути», — Блаженніший Святослав у Галичі