Ранок другого дня XII практичного розпочався доповіддю ректора Дрогобицької духовної семінарії УГКЦ о. Мирона Бендика на тему: «Місіологія Української Греко-Католицької Церкви». Про це розповідає пресслужба Пасторально-міграційного відділу УГКЦ.
Отець-ректор говорив про місійність УГКЦ як вияв відваги і новизни служіння нашої Церкви в сучасній історії, як про це свого часу міряли Митрополит Андрей Шептицький та Патріарх Йосиф Сліпий. «Оригінальність нашої Церкви полягає в тому, що вона розширюється з нашими вірними, які розходяться по світу і шукають свою Церкву там, де вони є. В теперішніх умовах війни це теж новизна місійного виклику», — зазначив о. Мирон.
Він також зауважив, що питання місій актуальне і в міжконфесійному середовищі. «Що нам робити? Перетягати до себе чи допомогти бути Христовими там, де ми є? Як товаришувати сучасній людині в різних контекстах: культурному, еклезіальному, суспільному? Розширити горизонти бачення і служіння, не обмежуючись тільки маленьким особистим контекстом, — це виклик, який відгомоном лунає з історії київського християнства», — додав ректор.
Промовець підкреслив, що відповідь на місійні сучасні виклики є також внеском в світовий християнський розвиток та в світовий гуманізм. «Окрім цього, місійна відповідь є великою справою праці для єдності самої Церкви. Будувати сопричастя у практичному житті означає будувати єдність, не втрачаючи своєї ідентичності», — резюмував о. Мирон Бендик.
Заступник Голови Відділу соціального служіння УГКЦ, директор з питань мережі та ідентичності «Карітасу України» о. Андрій Нагірняк презентував майбутнім душпастирям напрями соціального служіння УГКЦ.
Священник наголосив, що суть і природа Церкви — це служіння. «Особливо зараз, в час війни, Христос присутній в кожній потребуючій особі, — зазначив о. Андрій. — Служити означає віднаходити в самому собі натхнення, що я можу бути добрим. Служіння відкриває любов, закладену Богом у нашому серці. Служіння — це категорична вимога Бога до того, хто обирає Його як Господа. Отже ця вимога є частиною і нашого покликання».
Він також зауважив, що милостиня у духовній площині є виявом правдивого покаяння і духовної зрілості.
На завершення священник побажав майбутным душпастирям не забувати про потребуючих, незалежно від того, де вони звершуватимуть свою місію — в Україні чи за кордоном.
Опісля, учасники XII практичного спецкурсу ПМВ мали нагоду зустрітись з екзархом Луцьким владикою Йосафатом Говерою та канцлером Київської архиєпархії о. Василем Чудійовичем.
Доповідачі представили діяльність екзархату та архиєпархії і розповіли про особливості служіння на парафіях на цих теренах, зокрема повідомили про майбутні перспективи та виклики. А також поінформували семінаристів, до чого слід готуватись, якщо вони визначаться служити на цих територіях після священничих свячень.
«Війна змінила все, багато українців були змушені покинути свої домівки, відповідно і змінилось наше душпастирство за кордоном, але ми всіма силами намагаємось іти до цих зранених людей і нести Їм християнську надію». Про це заявив секретар Пасторально-міграційного відділу УГКЦ о. Роман Ільницький.
Отець Роман презентував семінаристам географію та статистику української діаспори і Церков у світі. Він розповів про країни та громади, якими опікується Пасторально-міграційний відділ УГКЦ, особливості служіння в кожній з них та необхідну підготовку душпастиря, який надаватиме духовну опіку вірним УГКЦ за межами України.
Наприкінці другого дня учасникам XII практичного спецкурсу ПМВ з місійного служіння для семінаристів передостаннього року навчання представили спектакль про життя священномученика Йосафата Кунцевича.
Цього року в Українській Греко-Католицькій Церкві відзначається ювілей 400-ліття з його мученицької смерті. Брати-семінаристи Василіянського філософсько-богословського інституту імені Вельямина Рутського (Брюховичі, Львів) презентували виставу про життя Йосафата. Творчо написаний сценарій молодими братами-василіянами відтворює головні етапи його життя і знані події. Однак «давній та сучасний Йосафат» стає близьким до нас, бо його життя переживає і супроводжує сучасник.
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ