Отець Роман філософсько-богословські студії здобув у Івано-Франківській духовній семінарії ім. свщмч. Йосафата, які продовжив у Папському Салезіанському університеті на факультеті класичних мов.
Під час Божественної Літургії Владиці Діонісію співслужили Преосвященний Владика Йосиф Мілян, Єпископ-помічник Київської Архиєпархії, о. Марко Семеген, ректор собору, о. д-р Петро Голіней, Канцлер Екзархату і парох Катедрального храму, о. д-р Луїс Касіян, ЧСВВ, ректор Папської Колегії св. Йосафата, о. Бернард Підгірний, ЧСВВ, віце-ректор формаційного закладу, о. Діонісій Заведюк, ЧСВВ, духівник колегії, о. Маврикій Попадюк, ЧСВВ, радник Протоархімандрита Василіянського Чину, монсеньйор Андрій Євчук, секретар Апостольської Нунціатури в Демократичній Республіці Конго, о. д-р Василь Ілик, працівник секції латиністів Держсекретаріату Ватикану.
З нагоди Торжественного поклоніння Пречистим Тайнам Тіла і Крові Господа нашого Ісуса Христа, яке святкувалося у попередній четвер, за обрядом Римо-Католицької Церкви, Владика-Екзарх запропонував вірним роздумати над зв’язком двох Святих Таїнств – Євхаристії та Священства, підкреслюючи євхаристійний вимір останнього.
«Євхаристія є центром церковного життя. Всі Таїнства Церкви прямують до Євхаристії як до точки завершення. Хрещення, Миропомазання і Покаяння ведуть до Євхаристії. Священство створене заради Євхаристії», — зазначив архіпастир.
«Тому Другий Ватиканський Собор каже, що «Євхаристія є тією вершиною, до якої прямує діяльність Церкви, й одночасно є і тим джерелом, звідки випливає вся її сила» (LG, 10). Отож, Євхаристія вже тут на землі є провісницею майбутнього життя, і тільки через Євхаристію можемо дізнатись те, що станеться з нами у майбутньому світі», — мовив Владика Діонісій.
За його словами, бути образом євхаристійного дарування на зразок Ісуса Христа покликаний бути кожен священнослужитель, який в Його імені її звершує під час Божественної Літургії: «Таїнство Євхаристії продовжується у кожній Літургії, яку священнослужителі служать по цілому світі, коли вимовляють у різних мовах слова: «Це моє Тіло…, Це моя Кров…» в імені Ісуса Христа… Проте, кожний священнослужитель водночас покликаний це робити і в своєму імені. Адже священник також повинен бути готовим поламатись в імені Ісуса Христа, бо хто любить, той готовий до жертви, навіть до віддання свого життя заради інших».
До такого євхаристійного священства єпископ закликав отця-номінанта Романа: «Дорогий дияконе Романе! Сьогодні після Херувимської пісні знову пролунає молитва: «Божественна благодать, що завжди недужих оздоровлює і те, що їм недостає, доповнює, поставляє благоговійно диякона Романа у пресвітерство…» І ти станеш священником на зразок Ісуса Христа, євхаристійним священником. Станеш пастирем Божого Народу, готовим на всяку жертву; станеш пророком, бо будеш слухати Бога, щоб в його імені говорити; станеш святителем, бо будеш уділяти «святеє святим». Будеш отцем – батьком!».
У часі Літургії, після Херувимської пісні, за Чином поставлення ієреїв, владика Діонісій рукоположив у пресвітерський сан диякона Романа. Новоієрей, після трьох обходів навколо престолу, зачитав визнання віри. Опісля Єпископ прочитав молитви ієрейських свячень.
Відтак нововисвячений ієрей був облачений у священничі ризи: епітрахиль, пояс, нарукавники та фелон, а також отримав служебник та чашу. Після чого став до престолу і поруч з усіма душпастирями служив Божественну Літургію. В часі служби Божої вірні чисельно приступили до Тайни Євхаристії, яку уділяв, зокрема, новопресвітер.
По завершенні Святої Літургії лунало Многоліття, відтак нововисвячений о. Роман Кулинцак звернувся до усіх присутніх зі словами подяки:
«В цей важливий для мене день хочу подякувати Богові та Пресвятій Богородиці за те, що я зараз тут і є священником. Хочу засвідчити, що Євхаристія – те Таїнство і джерело, яке підкріплює в найкращі та найважчі часи. Хочу подякувати Митрополиту Володимиру, який поблагословив мої свячення та владиці Діонісію, який здійснив Чин Рукоположення».
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ за матеріалами відділу Комунікації Апостольського Екзархату для українців-католиків візантійського обряду в Італії та пресслужби релігійного товариства “Свята Софія”