Нагороди призерам вручив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин спільно із паном Віктором Кімаковичем, директором Департаменту освіти й науки Івано-Франківської обласної державної адміністрації, та пані Христиною Чепою, директоркою Івано-Франківського обласного державного центру науково-технічної творчості.
Участь у конкурсі, який відбувався дистанційно, взяли участь учні закладів позашкільної освіти, загальної середньої, професійної, фахової та вищої освіти. Віковий діапазон учасників – 10-18 років.
Організаторами конкурсу став Департамент освіти й науки Івано-Франківської обласної державної адміністрації спільно з Івано-Франківською Архієпархією УГКЦ та Івано-Франківським обласним державним центром науково-технічної творчості.
Щоб розділити радість перемоги у конкурсі, разом з учнями завітали також їхні наставники, які стали надійною підтримкою для призерів.
Розпочався захід зі спільної молитви «Царю Небесний», яку виконали брати-семінаристи Івано-Франківської духовної семінарії разом із всіма присутніми у каплиці.
На початку нагородження до присутніх звернувся пан Віктор Кімакович, який наголосив на важливості проведення такого конкурсу навіть у часі війни. Він також ствердив, що такі конкурси це ще одне підтвердження нашої глибокої української духовності та ідентичності.
Відтак слово мала пані Христина Чепа: «Щороку наш центр спільно із Департаментом освіти організовує багато фотоконкурсів, проте, спільно з Івано-Франківською Архієпархією УГКЦ — вперше. Таке відбулося вперше в Івано-Франківській області, і вперше у всій Україні. Його ідея з’явилася вже дуже давно, але завжди бракувало духу, аби її втілити. Однак, коли настали складні часи, зокрема, військові дії на території нашої держави, ми зібрали всю свою сміливість, і вирішили «Немає куди відкладати», треба зробити. Ми поєднали техніку і духовність».
Пані Христина також зазначила, що у конкурсі взяли участь 25 об’єднаних територіальних громад Івано-Франківської області, але, окрім Прикарпаття, до конкурсу доєдналися Хмельницька, Чернівецька, Черкаська, Одеська та Тернопільська області.
За словами організаторів, учасників обирали з-поміж 3000 фото, 600 з них увійшло до фіналу, а сьогоднішнього дня було нагороджено 36 переможців та двох лауреатів гран-прі.
На завершення пані Христина подякувала о. Івану Стефураку та о. Маркіяну Букатчуку за постійну підтримку та допомогу у проведенні конкурсу.
Відтак відбулося нагородження наставників, які підтримували дітей у часі конкурсу.
На завершення слово мав Митрополит Володимир, він зазначив, що дане змагання є конкурсом світла: «Це конкурс світлого бачення та відображення, яке залишається у пам’яті фотоапарата для того, щоб це могли побачити й інші».
Пізніше Владика Володимир пригадав часи підпілля Церкви, він також зауважив, що у той час для людей, які хотіли молитися та вірити у Бога, фотоапарат ставав помічником, і хоч він не був на той час дуже поширеним, однак можна було сфотографувати, а згодом й видрукувати духовну літературу, молитовник та календар. Саме фотоапарат залишив на згадку світлину виходу УГКЦ із підпілля.
«”Spiritus in Lente” — це безумовно конкурс добра та світла. Це бажання побачити Господа у цьому світі, навколо себе й відобразити Його у сучасній людині, сучасному баченні. Нехай вам Всемилостивий Господь благословляє, а ми будемо старатися підтримувати кожного з вас», – звернувся Митрополит Володимир до переможців.
Опісля цього відбулося урочисте вручення дипломів для переможців конкурсу «Spiritus in Lente» («Дух у лінзі»).
Завершився захід молитвою за Україну «Боже Великий, Єдиний».
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ