5 настанов українській молоді від єпископів Постійного Синоду УГКЦ
24 травня єпископи Постійного Синоду УГКЦ на чолі з Блаженнішим Святославом провели зустріч з українською молоддю в катедральному соборі Воздвиження чесного і животворного Хреста Господнього у Вроцлаві. Владики зверталися до представників молоді зі словами подяки й мудрими настановами та мали змогу порозважати на важливі теми, що турбують сучасну молодь.
Про це пише Департамент інформації УГКЦ.
Пропонуємо вам 5 мудрих думок і настанов від Глави Церкви та преосвященних владик українській молоді, що через війну опинилася за межами Батьківщини.
1. «Тримайтеся своєї Церкви — тоді ви не загубитеся, не пропадете», — Блаженніший Святослав
Глава Церкви зазначив, що центральна тема засідання Постійного Синоду у Вроцлаві — пошук різного виду служіння українцям, зокрема молоді, які опинилися за кордоном. Наша Церква завжди і всюди перебуває зі своїм народом, тому важливо також у відповідь триматися своєї віри й Церкви.
«Якщо хочеш зберегтися і не загубитися в тому морі, у яке тебе викинуло життя — тримайся своєї Церкви. Всі ті, що загубилися від церковної спільноти, — відразу пропали, асимілювалися, забули своє коріння», — наголосив Предстоятель УГКЦ.
2. «Якщо Бог має якийсь план для людини, то вона перейде будь-що, навіть війну», — владика Йосафат Мощич
Сучасну молодь цікавить, як знайти себе та своє призначення в житті, і як послужити в тяжких сьогоднішніх обставинах.
Чернівецький єпарх, владика Йосафат Мощич, відповів, що кожна людина має особисте покликання й особисті дари, якими її наділив Бог. Бог шукає таких людей, які би могли послужити Йому для поширення Божого Царства. І важливо запитати себе, чи свобідна наша воля робити те, що ми робимо; чи чуємо ми, як Бог до нас промовляє, і чи хочемо ми це чути?
«Треба навчитися бачити Бога у простих щоденних речах — за тим криється якесь таїнство і реальність», — зазначив владика Йосафат.
«Бажаю вам навчитися в щоденності бачити таїнство життя, дякувати Богові за дар життя, вміти бути самим собою, вміти завжди чинити по совісті і зрозуміти, куди тебе Бог кличе та чим ти можеш послужити», — звернувся до молоді Чернівецький єпарх.
3. «Якщо хочете, щоб шанували вас, шануйте себе і своє», — владика Володимир Ющак
Владика Володимир Ющак, єпарх Вроцлавсько-Кошалінський, виріс у Польщі, проте вірно зберіг своє українське коріння, до чого також закликає і молодь, яка вимушено переселилася закордон. Проте основне повідомлення, яке доніс владика до присутніх — шанувати себе, щоб нас шанували у відповідь.
«Кожен із вас може і повинен бути амбасадором України у своєму місці перебування за кордоном, — наголошує владика Володимир. — Поляки дивляться новини, що відбуваються в Україні, але передовсім дивляться на вас. І через вас виробляють ставлення до України та народу».
«Пам’ятайте: ви маєте бути амбасадорами України. На вас дивляться, як ви поводитеся, якою мовою говорите, через вас дивляться на Україну», — звернувся до молоді єпископ Вроцлавсько-Кошалінської єпархії.
4. «Сьогодні очі всього українського народу спрямовані на вас», — владика Богдан Дзюрах
Владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх у Німеччині та країнах Скандинавії, зазначив, що саме чисті, благородні та шляхетні люди можуть зупинити зло. Людина, яка бере участь у злі, не може його зупинити.
Крім цього, владика згадав, що всі революції в історії нашої державності — на граніті, Помаранчева, Гідності — були організовані молоддю, яка прагнула відстояти свої права та права українського народу.
Владика Богдан Дзюрах закликав кожного запитати себе: «Що я можу зробити для того, щоби моя Україна воскресла, відновилася й утвердилася в єдиній християнській європейській родині вільних народів?».
5. «Одна відповідь, якою ви ніколи не помилетеся, — бути доброю людиною, бути тим, до кого нас Господь кличе», — владика Борис Ґудзяк
Владика Борис Ґудзяк, архиєпископ Філадельфійський, розповів молоді, що зараз українцям, особливо тим, які за межами Батьківщини, важливо не розгубитися, не асимілюватися. Завжди є короткотривалі цілі, а є довгі стратегії у житті кожного. Проте ми завжди повинні залишатися добрими людьми та бути тими, до кого Господь кличе.
«Завжди серед нашої діаспори українство зберігалося там, де була Церква. Важливо, щоби ви зберегли своє серце», — зазначив владика Борис.
«Ви — найбільший особливий скарб, викохані Богом. І якщо ви можете себе скріплювати в цій тотожності, то відповісте на поклик Божий і потреби нашого народу», — наголосив владика Борис Ґудзяк.
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ