Реколекції проходили під назвою «Піст – шлях в обійми Небесного Отця» та мали на меті спонукати слухачів до переосмислення свого духовного життя, своїх стосунків з Богом, а також закликали до покаяння та навернення.
Протягом трьох днів місцеві українці здійснювали духовну мандрівку, що була покликана привести їх до обіймів нашого Небесного Отця.
«Пандемія, війна, еміграція — ті чинники, які часто віддаляють нас одне від одного. Сьогодні люди все частіше тримають дистанцію, живуть за принципом «моя хата з краю», — зазначає о. Володимир.
«Господь так не діє, Він очікує зближення з нами, Він став одним із нас, помер за нас і воскрес, щоб дарувати нам своє воскресіння. Він постійно прагне обійняти нас. І саме в цих обіймах ми «бувши загубленими віднаходимось; бувши мертвими — воскресаємо». Саме ці обійми ми відчуваємо найкраще у сповідальниці, після щирої сповіді», — пояснює вибір теми проповідник.
Першого дня реколекцій вірні помолилися Хресну дорогу, після якої о. Володимир Волошин представив громаді отця-реколектанта. Опісля вони почули першу науку, яка стосувалася важливості слухання.
Окрім того, впродовж усіх днів віднови духа, на парафії перебували мощі блаженного священномученика Симеона Лукача. Тому кожен день реколекцій завершувався молебнем до блаженного Симеона, після якого всі присутні отримували благословення його мощами.
Другого дня своєї духовної мандрівки вірні почули науки на теми гріха, прощення, покаяння та навернення. Не менш цікавою стала зустріч з місцевою молоддю. У Інсбруку є чимало студентської молоді з України, які тут навчаються та паралельно працюють. Молоді люди радо відгукнулися на запрошення та мали можливість провести дві години, спілкуючись на різні теми.
«Це був надзвичайно цікавий та цінний досвід. Разом з отцем-дияконом Ігорем Гіндою, який є докторантом місцевого університету, та пише свою працю про нашого блаженного Григорія Хомишина, ми мали приємну зустріч у форматі питання-відповідь. Місцева молодь ставила дуже цікаві, часом провокативні запитання і ми спільно шукали на них відповіді у світлі Христового Євангеліє», — каже о. Володимир Лукашевський.
Завершився другий день молитвою Вечірні, молитвами на оздоровлення, молебнем до блаженного Симеона та благословенням його мощами і єлеєм, освяченим на його мощах.
В останній день реколекцій вірні зустрілися на Божественній Літургії. Оскільки кожного дня присутні мали нагоду приступити до Таїнства Покаяння, то цього дня кожен присутній міг прийняти Спасителя у Пресвятій Євхаристії.
«Остання тема цих реколекцій стосувалася нашого життя. Якщо раніше ми намагалися навчитися слухати Божий голос, говорили про головну перешкоду для цього слухання — гріх та намагалися його позбутися і знову повернутися до Отця; то в неділю ми хотіли навчитися впроваджувати почуте у своє щоденне життя. Бо недостатньо бути християнином тільки у храмі, маємо старатися бути ними постійно. Ми говорили, що хочемо відчути обійми нашого Небесного Отця, але правда в тому, що для того, щоб обійняти Бога, ми мусимо навчитися обіймати людину, що поруч з нами», — підсумував реколектант.
Після спільної молитви Літургії та молебню до блаженного Симеона, о. Володимир поблагословив присутніх його мощами та освяченою водою.
Він також подякував отцю-пароху Володимиру Волошину та д-ну Ігорю Гінді за запрошення і можливість бути ці дні в Інсбруку і проповідувати для наших людей. Серед іншого отець подякував громаді за присутність і уважне слухання, а також за активне волонтерське служіння, адже громада з перших днів війни дуже активно долучається до різних волонтерських ініціатив.
Своєю чергою, о. Володимир Волошин подякував отцю-реколектанту за науки, служіння та сповідь і запросив усіх продовжувати активно молитися та долучатися до допомоги для наших захисників і всіх постраждалих від війни в Україні.
Завершились реколекції спільною молитвою за перемогу та мир в Україні – виконанням духовного гімну «Боже Великий, Єдиний».
Повідомив о. Володимир Лукашевський