Проєкт відбувається з ініціативи о. Степана Твердохліба, протопресвітера Рожнятівського.
Помічником і творчим наставником даного проєкту є вчитель початкових класів місцевого ліцею Туз Надія Василівна.
«Виповнився рік повномасштабного вторгнення росії проти України. Триває важка кровопролитна та жорстока визвольна боротьба. У засобах масової інформації, у соціальних мережах ми часто чуємо, читаємо звернення наших захисників, які перебувають у самому пеклі лютого протистояння: “Люди, моліться за нас! Молитва нас рятує!”. Такі слова не можуть не торкнутися душі кожного українця. Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!», — мовлять творці проєкту.
Як зазначають організатори, саме тому на парафії Різдва Христового, що у Рожнятові, започатковано благодійну ініціативу, яка і є відповіддю на заклики з передової до щирої молитви за перемогу і Божу охорону кожного захисника.
Проєкт «Вервицю плету – допомагаю ЗСУ» згуртував людей. Впродовж двох тижнів відбуватимуться зустрічі парафіян, де в молитві будуть плестись вервиці. Кожного разу духовна подія проходитиме на різних локаціях: чи то в церкві, чи у Будинку дитячої та юнацької творчості, чи в парафіяльній резиденції. На завершення проєкту відбудеться благодій ярмарок, а виручені кошти будуть передані на потреби ЗСУ.
Починаючи з 21 лютого, вже відбувся ряд таких зустрічей. Зокрема, у Рожнятівському ліцеї з учнями молодших класів, відтак 22-го – з учителями початкових класів, а ввечері цього ж дня до праці долучилися учасниці парафіяльної спільноти «Матері в молитві».
23 лютого духовну зброю для українських воїнів плели у світлиці Рожнятівської публічної бібліотеки. Під час такої пильної роботи жінки зізнавались, що так вони поєднуються у Христі молитвою і стають на захист Вітчизни разом із воїнами ЗСУ.
«До слова, весь матеріал, з якого плетуть вервиці, небайдужі люди привезли з місця духовного зцілення – Меджугор’є. Сьогодні, коли триває страшна війна з лютим ворогом, у спільній молитві на вервиці творимо могутній захист для всіх наших захисників і захисниць», — повідомляють учасники проєкту.
Повідомила Галина Фреїшин