«За ранковими повідомленнями, ворог щодня кидає щоразу більше число своїх військ, ресурсів, аби захопити нові українські території. Наше військо мужньо борониться, захищає свою Батьківщину. Такі міста, як Бахмут і Авдіївка, вже стали символами російської поразки та української мужності… За останню добу наші Збройні сили відбили потужні атаки російських військових у трьох областях нашої Батьківщини, зокрема Луганській, Донецькій та Запорізькій. Відбили атаки біля 11 населених пунктів. Ворог продовжує систематично знищувати критичну інфраструктуру наших міст і сіл, забирає в наших людей необхідні засоби для виживання, доступ до світла, тепла та навіть питної води», — повідомив Предстоятель УГКЦ.
Сьогодні Блаженніший Святослав продовжив роздуми над тим, як потрібно плекати покликання. Він наголосив, що велику роль у цьому відіграє Церква, парафія, зокрема священник, духовний батько, духівник, якого Господь Бог інколи обдаровує даром розрізнення покликання.
На переконання архиєрея, спільнота Церкви, кожний душпастир повинен усвідомити свою відповідальність у плеканні тих Божих дарів, які Господь Бог дарує його парафіянам.
«Душпастир, священнослужитель повинен постійно проповідувати про красу, гідність, благородність покликання, зокрема коли йдеться про покликання до святості. Бо кожна людина покликана до християнської та людської досконалості», — наголосив Патріарх.
Отець і Глава УГКЦ зазначив, що душпастир — це особливий працівник у Божому винограднику. І саме він повинен допомогти кожній людині, яка розвивається, критично мислити, пізнавати саму себе, вибрати цей шлях до досконалості та святості, який пасує саме їй.
Предстоятель зауважив, що в цей час ми готуємося до Великого посту, а відповідно до духовної аскетичної традиції, щоб добре його розпочати, потрібно провести бесіду зі своїм духівником, скласти програму, яка полягає в особливих зусиллях для викорінення власних вад та гріхів і яка особливо допомогла б нам плекати ті дари до святості, покликання, які ми отримали.
«Отже, час Великого посту — це час духовної весни, коли потрібно подбати про свою душу. І саме духівник повинен побачити, яким чином допомогти кожній особі розрізнити власне покликання, а відтак його підтримати і плекати. Душпастир має активно підтримувати вибір до досконалішого життя і до нього заохочувати. Ревний священник на власному прикладі показує, що варто присвятити своє життя Богові в тому стані, до якого кличе кожну людину Господь», — сказав Блаженніший Святослав і закликав просити благодаті Духа Святого, щоб ми могли здобути перемогу над злом.