«Зробімо все, щоб Києво-Галицька вісь нині заговорила на ввесь світ», — Блаженніший Святослав під час пресбрифінгу із журналістами Прикарпаття

У понеділок, 9 січня, на завершення свого архіпастирського візиту, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав Шевчук мав змогу поспілкуватися із журналістами Прикарпаття. А представники ЗМІ, своєю чергою, могли поставити Предстоятелю питання, які їх цікавлять.

Брифінг очолив Блаженніший Святослав Шевчук спільно з Архієпископом і Митрополитом Івано-Франківським Владикою Володимиром Війтишином.

Глава УГКЦ, найперше, привітав усіх присутніх із величним празником Різдва Христового. Предстоятель Церкви побажав всім щасливого, мирного та переможного Нового року.

Відтак Блаженніший Святослав промовив: «Сьогодні ми переживаємо свята і початок Нового року, як великий Божий подарунок. Пригадуючи початок війни,наприкінці лютого, у Києві, ніхто із нас не думав, що ми доживемо до нових свят, до початку Нового року, бо у нас це хотіли вкрасти. Але ми є, ми дожили! І сьогодні всі ті, хто займається аналітичною діяльністю, люди, які намагаються аналізувати події із військового, міжнародного, дипломатичного боку, кажуть, що цей рік дійсно має всі шанси стати роком перемоги. Тому, бажаю всім нам у 2023-му році — перемоги!»

Далі Предстоятель зазначив: «Сьогодні я приїхав сюди з особливою місією, бо цей рік є ювілейним, ми святкуємо 1125-річчя від дня першої згадки про славетне місто Галич. Ми дуже хотіли, щоб даний ювілей не став одним днем чи місяцем, тому ми відкрили рік святкувань. Бо ми справді мусимо мати час, щоб обдумати, пізнати, досвідчити й пережити. Тому сьогодні я хотів звернути увагу цілого українського світу на Галич і на наше коріння. Щоб ще раз побачити державотворчу та народотворчу вісь Києва і Галича разом. Бо дійсно, на основі нашої історії, ми можемо спостерігати, що Київ без Галича важко встоїться перед східними нападниками, а Галич без Києва — перед західними».

Блаженніший Святослав заохотив всіх присутніх, зокрема істориків та археологів, звернути увагу на історію древнього Галича.

Глава УГКЦ сказав, що вже багато років Патріарша курія разом з Івано-Франківською Архієпархією старається активно розвивати Патріарший паломницький центр, який знаходиться у Крилосі, поблизу Галича.

«Думаю, що Господь Бог нам дозволить, і цьогоріч ми переживемо нашу урочисту Патріаршу прощу до Крилоса. Ми вже багато років стараємося розвивати древній Галич, як місце паломництва. Щоб українці всього світу відчули, що тут є духовне коріння нашого народу та Церкви, аби вони приходили та користали із нього».

«Можливо впродовж цього ювілейного року організуймо якісь науково-дослідні конференції. Робіть дослідження, пишіть наукові статті. Бо цього так потребує наша Україна. Ми так потребуємо на цілий світ промовити нашу європейську тотожність, європейську ідентичність», — запропонував Патріарх.

Глава УГКЦ пригадав, що великим дослідником історії Галичини був його попередник — Праведний Митрополит Андрей Шептицький. Власне, храм Різдва Христового, у якому відбувалися урочисті моління, Митрополит Андрей проголосив своїм Прокатедральним собором.

«Це він за власний кошт спорядив науково-археологічну експедицію до Крилоса, де не тільки були відкриті фундаменти Успенського собору. Але археологи виявили саркофаг із рештками Ярослава Осмомисла».

Відтак журналісти місцевих ЗМІ ставили запитання, які їх цікавили, а Глава УГКЦ із радістю відповів на кожне з них.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ