«Жити за прикладом Його любові»: у Старуні пройшла молодіжна проща «СвітиТи»

У День Незалежності України, 24 серпня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що у селі Старуня, відбулася молодіжна проща #СвітиТи. Участь у паломництві взяло понад 500 молодих вірних, які належать до різних спільнот при парафіях Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Як ми розповідали раніше, розпочалася проща із глибшого пізнання особи блаженного Симеона Лукача, на честь якого названий Відпустовий центр, що знаходиться у рідному селі священномученика, а щоб вшанувати пам’ять великого сподвижника віри, попросити благословення для себе і своїх близьких та прохати про мир в Україні, у каплиці Пресвятої Родини учасники паломництва молились молебень до блаженного Симеона Лукача.

Відтак відбулося офіційне відкриття молитовного заходу, а опісля цього о. Ігор Клюба, сотрудник храму Преображення Господнього в Івано-Франківську та відповідальний за біблійний апостолят при нашій Архієпархії,  виголосив першу наукою на тему «Біблійна молодь».

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ — #СвітиТи: у Старуні розпочалася велелюдна молодіжна проща

Варто зазначити, що проща #СвітиТи стала чудовою можливістю не лише поглибити свою віру й пережити світло Божої правди, але й поспілкуватися в колі однодумців, та відчути єдність у спільній молитві.

Другу науку, основна тема якої «Хто ми є сьогодні?», виголосив о. Андрій Гумен, сотрудник парафії Різдва Пресвятої Богородиці в м. Івано-Франківськ.

«Закликаю кожного з нас, щоб ми були героями, які вміють заявити про те, що я є християнином, а Він — мій Батько. Зичу кожному з нас показувати своєю поведінкою, що я є сином і дочкою Бога — свого Небесного Отця», — промовив о. Андрій.

Опісля кожної з наук, учасники прощі мали нагоду поділитися думками, емоціями та переживаннями, які відчули у часі духовних роздумів проповідників.

Крайню науку цього дня виголосив о. Роман Демуш, заступник голови Патріаршої комісії у справах молоді. Його тема для роздумів — «Quo Vadis», що у перекладі означає «Куди ідеш?».

Звертаючись до молоді, священнослужитель розповів їм про те,  що йти за Ісусом означає насамперед творити добрі справи та довіряти Йому, а також — любити, даруючи себе, за Його прикладом:

«Ісус Христос вчить нас любити, даруючи себе. Не дарувати щось, а дарувати себе — це означає наслідувати Ісуса. Сьогодні дуже часто ми даруємо щось, але не готові дарувати себе. Бо й справді, значно легше дарувати матеріальні речі, а не себе, але Ісус вчив нас по-іншому. Наслідування Ісуса — це любити так, як Він, даруватися так, як Він, і навіть бути готовим померти так, як Він. У сьогоднішній день ми не маємо причини, щоб думати, як полюбити, бо ми повинні робити це так, як ті, хто готовий віддати за нас своє найцінніше — життя».

Насамкінець отець Роман ствердив, що сьогодні Церква запрошує кожного з нас жити, любити, прощати, вчить нас приймати рішення та нести за них відповідальність, найголовніше — наслідувати Ісуса у радикальності Його любові.

Кульмінаційною частиною молінь стала Божественна Літургія, яку очолив о. Роман Демуш у співслужінні о. Тараса Дзяйла, голови Молодіжної комісії Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, та чисельно зібраних священнослужителів, які є духовними провідниками молодіжних спільнот при своїх парафіях.

У часі моління із проповіддю до вірних звернувся о. Роман, який ствердив, що сьогодні Боже Слово розповідає про Божественну Літургію, яка звершується у цей момент: «Ми споживатимемо Хліб Небесний, щоб вийшовши з храму, бути Євхаристією для інших і даруватися. У сьогоднішньому Євангелії хотілося б виділити три слова — співчуття, ділення і Євхаристія. Ісус співчуває людям, і змилосерджується над ними, бачачи реальні проблеми. Наш Бог є з нами — Він дуже чіткий та реальний. Господь реагує на наші конкретні потреби».

За словами проповідника, другим важливим моментом у Євангелії є ділення: «Логіка Ісуса полягає у задоволенні потреб людей, а логіка учнів — у тому, аби відпустити народ, бо годувати людей не було їх клопотом.

Ісус міг це зробити сам, але Він хоче залучити учнів до чуда, яке зробить. Так само Ісус хоче послужити нашими руками, нашим серцем. Коли повернемося до домівок, маємо свідчити, бо Христос каже дати їсти тим, хто голодний».

Священнослужитель закликав молодь бути світлячками для тих, хто ще в темряві, бо коли ми ділимося, ніколи не бідніємо.

Третім словом є Євхаристія, адже Ісус робить те, що на Тайній Вечері й те, що відбудеться на престолі — Він бере хліб, воздає хвалу, ламає, роздає, щоб всі їли до наситу.

«Ми звершуємо цю Літургію в особливий день і в особливому місці, де віра передавалася під ризиком життя. Наша Незалежність, автором якої є Господь, давалася нам дуже важливою ціною. Сьогодні ми є свобідні та незалежні завдяки тим, хто не щадить себе, свого життя, того, хто готовий радикально наслідувати Христа і даруватися для нас. Нехай Євхаристія Христа, яку ми досвідчуємо, допоможе нам ставати Євхаристією для інших, беззастережно даруватися іншим і служити Літургію своїм життям, виявляючи конкретну любов», — додав на завершення проповіді о. Роман.

Опісля Літургії прочан поблагословили мощами блаженного священномученика Симеона Лукача та освяченим єлеєм.

Завершилася проща молитвою у дусі ТЕЗЕ, в часі якої за допомогою піснеспівів молоді люди дякували Творцеві за всі ласки, якими Він нас обдарував та прохали про мир в Україні.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ