Згромадження Воплоченого Слова здійснило візит на Донеччину

До вашої уваги коротка хроніка о. Петра Цідила про Різдвяні святкування в часі війни на Донеччині.

«Хочемо поділитися радістю прожитих Різдвяних свят на сході нашої многостраждальної України, на місійних теренах Донеччини, де наша Чернеча родина Воплоченого Слова має ласку служити людям, які прагнуть пізнавати й жити в єдності з Богом».

Як розповідає отець Петро Цідило, ВС, свою подорож на схід Чернеча родина розпочала 16 грудня, коли з Івано-Франківська вирушили до Вінниці, а вже наступного ранку на схід до Староварварівки. Через постійне бомбардування Краматорська не мали можливості перебувати у місті, тому шукали притулку в людей, де отців та сестер з великою радістю чекали парафіяни.

 «13 годин дороги автомобілем, який повністю був забитий різними подарунками від Святого Миколая, ми прибули до наших гостинних парафіян, які із задоволенням прийняли нас до свого дому. Подякувавши Богу на Божественній Літургії в нашій затишній сільській церковці та повечерявши, спланували підготовку до святкових днів, які чекали нас попереду», — зазначає о. Петро.

18 грудня — недільний день, а отже і Богослужіння на чотирьох парафіях. Знову побачити радісні обличчя парафіян, які тішаться присутністю отців та сестер монахинь, а також ми запросили їх на свято – Святого Миколая. Недільний вечір був сповнений різних подарунків, як духовних, так і смачних.

Ввечері отці їздили уділити святу Тайну Єлеопомазання для Станіслава, який через хворобу проживав свої останні дні, але оскільки він родом із Львівщини, мав велике бажання, щоб його провів в останню путь саме греко-католицький священник.

«Того вечора, завдяки Божому провидінню, ми були в домі Станіслава і ми змогли уділити йому Святі Тайни, а вже через декілька годин Господь покликав його до себе. Це був величезний подарунок від святого Миколая для нас. Але вечір не закінчився, ми з сестрами допомагали святому Миколаю приготувати подарунки для парафіян, які цього року були дуже чемні», — ділить отець Петро.

19 грудня, родина Згромадження Воплоченого Слова  разом із місцевими мешканцями мали Божественну Літургію на чотирьох парафіях. У цей день до всіх завітав Святий Миколай.

21 грудня отці із сестрами мали подорож до Києва, де 22 грудня мали ласку бути присутніми на хіротонії нового Єпископа Максима Рябухи, Єпископа-помічника для Донецького екзархату УГКЦ, щоб разом з ним розділити цю велику радість і проявити духовну і молитовну підтримку від богопосвячених осіб нашого екзархату.

Незадовго отці із сестрами знову повернувшись до Староварварівки, де повним ходом розпочали приготування до Різдва: прикрашання храму, пошиття обрусів, репетиції вертепу, відвідини хворих і немічних парафіян, духовна підтримка наших Захисників.

«31 грудня ввечері організували молитовний і розважальний вечір для дітей і молоді, як подяку за їхню минулорічну щедрість за участь у вертепі та за цьогорічну готовність прославляти новонародженого Ісуса усім людям. Смачна піца, попкорн і особливо смачний тортик, який приготувала Марія Мати Милосердя, зі швидкістю світла зникали зі столу. Потім грали різні настільні ігри, а на завершення святкове новорічне лото, жоден з учасників не залишився без подарунків, за що щиро дякуємо доброчинцям, які допомогли зробити для цих дітей свято», — додають у Згромадженні Воплоченого Слова.

5 січня, у 24-ту річницю приїзду перших сестер Служебниць Господа і Діви Марії з Матара на місію до України, ми відслужили подячну Божественну Літургію у монастирській каплиці сестер, яка знаходиться у м. Краматорськ.

«На Різдвяні свята, три дні поспіль, опісля Богослужінь ми разом із вертепом, від хати до хати, ходили колядувати. Змогли відвідати усіх наших парафіян, у трьох селах, у яких проводимо місійне служіння. Ми також змогли принести добру і радісну звістку про Спасителя нашим Захисникам, які радо нас приймали й частували тим, чим мали», — зазначив о. Петро.

«Щиро дякуємо Богу за це таке особливе Різдво, за різні духовні й матеріальні дари. З нами Бог і це вселяє велику надію в серця кожної людини, яка приймає Його», — додали на завершення.

За матеріалами Згромадження Воплоченого Слова