#ЗгадатиВсе: Цього дня народився Папа святий Іван Павло ІІ

103 роки тому народився Папа Іван Павло ІІ (18 травня 1920, Вадовиці, Польща — 2 квітня 2005, Ватикан).

Він – перший в історії Папа-слов’янин, причому його мама походила з Тернопільщини, що пояснює його володіння українською. За 26 років понтифікату він змінив чимало стереотипів, зробив Католицьку церкву сучаснішою та відкритішою: першим вибачився за низку помилок своїх попередників, ініціював реабілітацію багатьох страчених інквізицією вчених, налагодив діалог з іншими Церквами та релігійними лідерами, підтримував поневолені комуністичним режимом народи та церкви, зокрема УГКЦ.

Він став першим Папою, який відвідав синагогу і мечеть. У 2001 р. він уперше від розколу християнської церкви на православну і католицьку в 1054 році, відвідав православну Грецію. Загалом він став першим Папою, який здійснив величезну кількість зарубіжних поїздок – 104, подолавши шлях, що більш ніж втричі перевищує відстань від Землі до Місяця. Зокрема побував і в Україні.

Його активна діяльність, взаємодія з провідними політиками та лідерами світу, поряд із його величезним внеском у зміни в світі, дозволяють називати і його одним з найвпливовіших світових лідерів ХХ століття.

Нижче невелика добірка фото із зустрічей Папи Івана Павла ІІ з відомими політиками, очільниками держав та цікавими постатями.

Біографія Папи Івана Павла ІІ

Перший Папа слов’янського походження

Кароль Войтила, або ж як його знає більшість – Іван Павло ІІ – у 1978 році став 264-м Папою Римським. Він став першим в історії Папою слов’янського походження і першим за 455 років, хто не мав італійських коренів.

Богословський шлях почав під час війни

Народився 18 травня 1920 року в місті Вадовіце в Польщі. Після закінчення школи у 1930 році Кароль вступив до гімназії. Він був старанним учнем і наполегливо вивчав іноземні мови, особливо латинську та грецьку.

Під час Другої світової війни Кароль таємно вивчав богослов’я у Краківській семінарії. 9 листопада 1944 року отримує нижчі свячення з рук майбутнього кардинала Адама Стефана Сапеги. А у 1946 році Кароль Войтила отримує священиче рукоположення.

Через чотири роки служіння публікує цикл поезій “Пісня про блиск води”, закінчує драму “Брат нашого Бога”. Одночасно Кароль пише наукові праці з філософії та богослов’я, етики та моралі. У 1954 році Кароль Войтила отримує професорське звання.

Працював по 17 годин на добу!

У вересні 1978 року помирає обраний Папа Іван Павло І. 16 жовтня цього ж року 264 Папою стає Краківський митрополит кардинал Кароль Войтила, який прийняв ім’я Іван Павло II.

Понтифікат Івана Павла II тривав 27 років, ставши одним з найтриваліших в історії Католицької Церкви – до 2005-го. Він здійснив 104 закордонні поїздки і відвідав усі континенти. Під час його понтифікату понад 300 мільйонів людей стало католиками.

Робочий день Івана Павла II тривав 17 годин. Папа проводив аудієнції, канонізації та беатифікації, звершував Богослужіння, зустрічався з вірними: єпископами, священиками, молоддю, сім’ями.

А у 1982 році він став першим, хто за 450 років здійснив спільне богослужіння з архиєпископом Кентерберійським.

У 2001 році Іван Павло ІІ відвідав Україну.

Наймасовіша поховальна церемонія в історії

Помер у віці 84 років від важкої недуги – хвороби Паркінсона і гострого інфаркту міокарда. Його похорон став наймасовішою церемоніальною подією в історії людства: 4 мільйони паломників проводжали понтифіка в останню путь, 300 тисяч осіб прийшли на траурну літургію, 2 мільярди глядачів стежили за похороном у прямому ефірі.

На церемонію з’їхалися понад 100 глав держав та урядів із 176 країн. Івана Павла II було канонізовано у рекордний час – за 9 років після смерті, у 2014-му році.

Правила життя Івана Павла II

Виступав за традиційні цінності

Хоча Папа і був дуже сучасним і відкритим, він залишився вірним традиційним християнським цінностям. Іван Павло засуджував гомосексуалізм, аборти, розлучення, дошлюбні і позашлюбні зв’язки та контроль над народжуваністю.

«Запам’ятайте, ніколи не пізно змінити своє життя, впустити Христа у свій дім, навчитися бути терплячими, бути собою і не відрікатися від істини», – таку пораду давав понтифік тим, хто звернув зі шляху істини.

Відкрийте свої серця і не перетворюйте їх на в’язницю зневіри та сумнівів.

«Мрійте і відстоюйте справедливість»

Він завжди говорив, що для християнина ситуація ніколи не безнадійна. Окрім того, завжди наголошував та закликав ніколи не переставати мріяти, адже мрії – це “еліксир молодості”.

«Не зраджуйте своєму покликанню, адже тільки тоді можна бути у гармонії з собою, коли ти займаєшся тією справою, яку любиш», – говорив Папа.

Не бійтесь ризикувати заради доброї справи, не лякайтеся, коли потрібно відстоювати справедливість, цурайтеся лицемірства та зла.

Щоб досягти своєї мрії потрібно діяти сьогодні.

Вчора не належить тобі, майбутнє – напевне. Лише сьогодні належить тобі.

«Прощайте ворогам»

«Прощайте своїм ворогам і живіть далі. Ненависть знищує людину, руйнує її душу, відволікає від головного – від краси світу і неповторності свого життя», – одне з основних правил життя від Івана Павла.

Невдачі роблять нас сильнішими

Багато уваги приділяв Папа Римський і родині, називаючи її найціннішим скарбом. Він закликав оберігати її та вірити у щиру та жертовну любов.

Іван Павло ІІ закликав не сумувати через невдачі, а сприймати їх як можливість чогось навчитися, з посмішкою на вустах.

«Будьте добрими до світу, навіть якщо він готовий розіпнути вас, навіть якщо світ відвертається від вашої допомоги і відповідає лицемірною жорстокістю на ваше милосердя», – казав Іван Павло ІІ.

«Майбутнє починається сьогодні, а не завтра. Навчіться насолоджуватися сьогоднішнім днем. Минуле змінити не в наших силах, майбутнє – для нас невідоме. І тільки сьогодні маємо можливість стати краплею щирості у бурхливих хвилях океану життя», – нагадував він людям.

За матеріалами інтернет-джерел