#ЗгадатиВсе: минає 76-та річниця Львівського псевдособору

За дивним збігом обставин, саме сьогодні, 8 березня, коли Україна знову переживає жахіття війни, через напад росії, ми також згадуємо сумну подію – 76-ліття Львівського псевдособору.

Саме в цих днях 8-10 березня 1946 року, у перший тиждень Великого посту, органи безпеки СРСР зорганізували у Львові так званий «собор» з членів ретельно підібраної Ініціативної групи, на якому дві третини учасників становили агенти НКДБ і який оголосив про скасування Берестейської унії 1596 року, розрив з Ватиканом і «возз’єднання» з Російською Православною Церквою.

Ця подія дала початок жахливому процесу – насильницької ліквідації УГКЦ в Україні.

Не визнаний ані Ватиканом, ані ув’язненими ще в 1945 році єпископами УГКЦ, ані значною частиною духовенства, Львівський псевдособор ознаменував початок насильної ліквідації, життя у підпіллі і більш ніж сорокарічної боротьби греко-католиків за право на існування і відродження своєї Церкви.

Одначе наша Церква-мучениця вистояла гідно та дала рясний плід мучеників та ісповідників нашої віри. Подібно й Україна, в ці нелегкі дні війни, також вистоїть, бо як в 1946 р., так і сьогодні, в 2022 р. – З НАМИ БОГ!

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ