#ЗгадатиВсе: Минає 107-ма річниця від Дня народження світлої пам’яті Владики Софрона Дмитерка

Владика Софрон Дмитерко очолював Івано-Франківську єпархію УГКЦ довгих 29 років. Саме в часі його архієрейського служіння УГКЦ вийшла з підпілля та розпочала шлях до відновлення. Владика Софрон за часи підпілля рукоположив понад 65 священників! Він був у когорті духовенства, яка в 1989 р. представляла голос нашої Церкви у Москві.

У суботу, 1 червня, минає 107-ма річниця від Дня народження Світоча катакомбної Української Греко-Католицької Церкви Владики Софрона Дмитерка.

Майбутній Владика народився 1 червня 1917 року в селі Бичківці на Тернопільщині у сім’ї священника. При хрещенні отримав ім’я Степан. Дитинство та юність провів у с. Мишків, де з семи років почав ходити до вселюдної початкової школи, а після її закінчення вступив у Тернопільську гімназію. Відвідував цей навчальний заклад чотири роки, аж поки польський уряд не закрив його. Через тривалий час він зумів відновити свою освіту у Станиславові. Степан Дмитерко серйозно почав цікавитись монашим життям, навчаючись у Станиславівській гімназії. У 1932 році, після вступних іспитів, Степана Дмитерка прийнято до новіціату Отців Василіян у Крехові, де він після шести місяців отримав облечини, на яких одержав монаше ім’я Софрон.

Життєвий шлях Владики Софрона – живий приклад самовідданості та любові до свого народу та Церкви. Світлої пам`яті Владика Софрон Дмитерко очолював Івано-Франківську єпархію УГКЦ довгих 29 років. Саме в часі його архієрейського служіння УГКЦ вийшла з підпілля та розпочала шлях до відновлення. Владика Софрон за часи підпілля рукоположив понад 65 священників! Він був у когорті духовенства, яка в 1989 р. представляла голос нашої Церкви у Москві.

Довідково:

Софрон (Степан) Дмитерко народився 1 червня 1917 року у с. Бичківці на Тернопільщині. Гімназійну освіту отримав в Станіславові.

1932 року вступив до новіціату Чину святого Василія Великого. 14 травня 1942 року у Празі отримав ієрейські свячення (святитель Владика Микола Дудаш).

Упродовж 1944 – 1954 років перебував під арештом як в’язень підпільної Церкви. Після звільнення підпільно душпастирював у Івано-Франківську, Коломиї, Долині, Яремчі та в містах і селах Львівської та Тернопільської областей.
30 листопада 1968 року прийняв єпископські свячення (святитель Владика Іван Слезюк). У 1973 – 1975 роках вдруге позбавлений волі, працював на примусових роботах на Луганщині. Брав участь у русі за легалізацію УГКЦ.

Після відродження УГКЦ, з 1991 до 1997 року – Правлячий Архієрей Івано-Франківської єпархії УГКЦ. Святішим Отцем Іваном Павлом II, Папою Римським, 22 грудня 1997 року було задоволено прохання Кир Софрона (Дмитерка), ЧСВВ, про його емеритуру.

5 листопада 2008 р. Преосвященний Владика Софрон Дмитерко відійшов у вічність.

 Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ