#ЗгадатиВсе: 3 роки тому вперше помолились на Хресній дорозі в Старуні

Сьогодні Відпустовий центр блаженного священномученика Симеона Лукача святкує третю річницю з часу урочистого відкриття та першої молитви на Хресній дорозі.

27 вересня 2020 року, на свято Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, у паломницькому центрі «Симеон Лукач», що у селі Старуня, Богородчанського району, вперше провели богослужіння на новозведеній Хресній дорозі. Участь в історичній молитві взяли десять священнослужителів Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та близько тисячі молільників.

З того часу у Відпустовому центрі жодне паломництво та молитовні програми не обходилися без роздумів та молінь на Хресній дорозі нашого Спасителя.

Вигляд Хресної Дороги — особливий, адже згідно задуму архітектора проєкту, її зведено у вигляді виноградної лози:

«Серпантин Хресної дороги побудовано за прикладом гнуття виноградної лозини, що звивається пагоном вгору до вершини та відгинається під вагою грона, яким є Гріб Господній, а стації впродовж ходу Хресної дороги символізують відростки листків та зародки плодів», — пишуть на фейсбук-сторінці відпустового місця.

На Хресному шляху встановлено найбільший в Україні металевий хрест, висота якого сягає 25 метрів. Завершується архітектурна композиція символічним гробом Господнім, який розміщений на місці 14-ої стації Хресної дороги.

Унікальне видовище є майстерним поєднанням камінців, смальти та інших матеріалів у композиції, що творить єдиний богословський зміст та висвітлює подію з Євангелія — покладення Ісуса до Гробу.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ