Збережемо життя захисників: військовослужбовці ЗСУ регулярно отримують захисні бронежилети з Івано-Франківська

Архієпархіальний координаційний антикризовий центр, що активно діє в Івано-Франківську з моменту загарбницької війни росії проти України щодня трудиться для допомоги людям, яких особисто торкнулась ця війна. Допомога стосується як вимушено переселених осіб, так і людей, які досі перебувають під ворожими обстрілами у своїх рідних містах.

Окремим видом діяльності Центру стала праця для допомоги нашим захисникам – українським військовослужбовцям. Щоби допомогти вберегти їхнє життя, за більш ніж місяць активних воєнних дій було організовано перевезення понад півтисячі бронежилетів італійського виробництва.

«Завдяки нашій добрій співпраці з українською громадою центрально-італійського міста Терні (Італія) та за підтримки багатьох жертводавців як в Італії, так і в Івано-Франківську, нам вдалося налагодити доставку військових кевларових бронежилетів. Всі вони проходять перевірку місцевими військовими експертами, а опісля передаються для наших військовослужбовців уже на передову», – пояснює о. Іван Стефурак, координатор проєкту.

За його словами, доставлені бронежилети мають четвертий ступінь захисту, який за оцінкою військових доволі добре захищає від найбільш розповсюджених сучасних куль і водночас зберігає не занадто перевантажені вагові характеристики.

«Беручи кожну деталь до рук, кожного разу молитовно в душі промовляєш собі, що найкраще, щоб у нікого з наших захисників взагалі не влучила жодна куля! Але якщо таке нещастя комусь таки трапиться, то нехай цей захисний засіб з Божою допомогою буде надійною охороною та збереженням життя! І таким чином ми відправляємо нашим воїнам не тільки бронежилети, але насамперед наш молитовний щит!», – каже священнослужитель.

Після доставлення бронежилетів до розподільчого центру Архієпархії, їх ретельно сортують, вставляють всередину усі необхідні елементи та готують для передачі як безпосередньо військовим, так і різним волонтерським та громадським організаціям, які беруть участь в цьому спільному проєкті, доправляючи допомогу на фронтові місця, де виникає у цьому найбільша потреба.

Волонтери, серед яких численні семінаристи, й самі переконані, що таке служіння справді принесе користь тим, хто сьогодні ризикує власним життям заради захисту своїх краян та забезпечення мирного неба над Україною.

 «Якщо цей бронежилет врятує комусь життя, думаю, – ми недаремно тут служимо та працюємо», – зізнається семінарист-волонтер Тарас.

Пригадуємо, що з моменту російської війни в Україні Архієпархіальний Координаційний антикризовий центр зумів організувати свою роботу в кількох основних напрямках, зокрема: лікування, проживання та харчування переселенців, організація та передача гуманітарної допомоги в зону бойових дій. Відтак, адмінбудівлі Архієпархії та приміщення, які надали парафіяни, регулярно дають прихисток для вимушено переселених осіб. Окрім поселення та забезпечення медичного супроводу в Лікувально-діагностичному центрі св. Луки, всі вони також отримують безкоштовне харчування. Більша частина з них старається активно допомагати та ставати волонтерами.

Про всю діяльність Координаційного антикризового центру Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ ми інформуємо вас у щоденних інформаційних повідомленнях. Слідкуйте за ними на нашому сайті та у соцмережах.

Ми впевнені, що Бог – з нами і разом ми обов’язково переможемо у цій оборонній війні для встановлення довготривалого миру!

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГК