Вранці після завершення Божественної Літургії Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав подякував цьогорічному духовному провідникові о. Робертові Лисейку. Глава Церкви зазначив, що це, мабуть, уперше проповідником на Синоді став Протоархимандрит Чину Святого Василія Великого. «Як зазначив один із наших владик, ви мало говорили, та багато сказали».
Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
«Синод Єпископів — це не лише момент зустрічі чи інтенсивної праці, але й глибокий молитовний досвід», — додав Блаженніший Святослав, побажавши отцеві Робертові проводу та усіх дарів Святого Духа для здійснення його нелегкого і відповідального служіння.
Після останнього робочого засідання єпископи процесійно вийшли із синодальної зали засідань до каплиці Святого священномученика Йосафата, де помолилися до Пресвятої Богородиці «Достойно є».
Традиційно, свічку і книгу Святого Євангелія несли наймолодші єпископи. Отець Михайло Квятковський, номінований єпископ Нью-Вестмінстерської єпархії, ніс попереду свічку, а владика Володимир Фірман, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, і владика Петро Голіней, єпископ-помічник Коломийської єпархії, несли Євангеліє.
Враженнями від цьогорічного Синоду Єпископів УГКЦ поділився владика Кеннет Новаківський, єпископ Єпархії Пресвятої родини із осідком у м. Лондон (Великобританія): «Наші вірні сьогодні зосереджені в Ірландії, Північній Ірландії та Великобританії. Цей Синод мені видається дуже успішним. Ми мали можливість поспілкуватися не лише із Папою Франциском, але і з багатьма його помічниками у різних дикастеріях. Також ми мали зустріч із нашим минулим Апостольським Нунцієм у Великобританії архиєпископом Клаудіо Ґуджеротті. Мені видається, що ці розмови були дуже відкритими і щирими. Ми повідомили Його Святості те, що нас болить. Він послухав нас. Як на мене, це був великий крок з його сторони, щоби зцілити ті рани, які ми тепер відчуваємо. Тож я повертаюся у Великобританію до нашої єпархії із великою надією та оптимістичним настроєм», — мовив архиєрей.
Говорячи ж про унікальність цьогорічного зібрання, владика Кен звернув увагу на те, що його учасниками стали відразу 45 єпископів. «Це — велика кількість. Тож ми маємо бути щасливими через це. Я думаю, що під проводом Блаженнішого Святослава ми все більше розвиваємо нашу Церкву не тільки в Україні, але у цілому світі. Я відчуваю, що наші єпископи є єдиними, ми будуємо єдність нашої глобальної Української Греко-Католицької Церкви», — сказав єпископ Лондонської єпархії.
У свою чергу, важливість цьогорічного Синоду Єпископів підкреслив і владика Давид Мотюк, єпископ Едмонтонської єпархії УГКЦ: «Дякувати Богу за можливість для усіх єпископів знову зустрітися. Особливо гарно, що це відбувається у Римі. Очевидно, що під час Синоду обговорюються різні теми. Але найважливішим є те, що ми мали нагоду зустрітися із Святішим Отцем як нашим батьком, батьком Католицької Церкви. Також, перебуваючи із Синодом у Римі, ми змогли знову відновити нашу єдність, особливо із першими апостолами святими Петром і Павлом. Вірні Едмонтонської єпархії мають велику пошану і молитви до святих апостолів Петра і Павла, адже ми маємо відпуст на їхнє свято у м. Мондері, де розпочинала своє становлення наша Церква. Ця єдність і зустріч, молитви Святішого Отця за наших вірних в Україні та у різних куточках світу є великими дарунками нам усім».
Завтра, 14 вересня, за підсумками Синоду в Українській папській колегії Святого Йосафата відбудеться пресконференція, в якій візьмуть участь Блаженніший Святослав та члени Постійного Синоду УГКЦ. Початок о 11:30 (за римським часом).
Детальну інформацію про Синод Єпископів 2023 року можна знайти тут.
Офіційний комунікат і постанови Синоду Єпископів УГКЦ 2023 року, який відбувся у Римі (Італія) 3–13 вересня, будуть опубліковані згодом.
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ