«За Христом завжди ходили натовпи людей, але зустрічалися із ним тільки одиниці», – Преосвященний Владика Василій завітав на парафію Архистратига Михаїла в Коломиї

6 лютого 2022 р. Б. – день, коли наша Свята Церква згадує покаяння й навернення митаря Закхея, Преосвященний владика Василій Івасюк, єпарх Коломийський, здійснив душпастирський візит на парафію Архистратига Михаїла м. Коломиї.

Парафіяльна молодь так урочисто зустрічали й щиро вітали владику Василія Івасюка. На Божественній Літургії, яку очолив Кир Василій Івасюк, владиці співслужили:  о. Петро Чиборак, парох собору Архистратига Михаїла, о. Віктор Прийдун, економ Коломийської єпархії та духовенство Коломийського протопресвітеріату.

Звертаючись до вірних, владика Василій наголосив: «Сьогоднішній «герой» Закхей був не тільки простим митарем, але головою над митарями. І він обдирав не тільки простий люд, але й інших митарів, котрі працювали на нього. Напевно, всі, хто бачив, як дім Закхея розбудовувався, як він сам одягався у найкращий одяг, обурювалися, у них усе це викликало не тільки заздрість, але й злість та осуд, бо люди розуміли, що він збагачується за рахунок їхніх грошей та праці. Тому й не дивно, що їх ненавиділи, зневажали і в той же час боялися…Грішник піднявся в молитві над землею, тобто оновив своє серце та сильне бажання спастися. Господь бачить митника між гілками дерева і каже дуже важливі спасенні слова: «Закхею, притьмом злізай, бо я сьогодні маю бути в твоїм домі» (Лк. 19:5)… Закхей хоче затримати Небесного Гостя у себе якнайдовше. Тут ми бачимо досконалий взірець покаяння: переміну серця, переміну життя. Закхей готовий відшкодувати усю шкоду, яку він міг комусь завдати впродовж цілого свого життя.  Він готовий виправляти свої помилки. Він готовий не просто віддати своє майно, але в кілька разів відшкодувати завдані збитки. Ми з його уст чуємо: «Господи, ось половину майн”.

Парох собору Архистратига Михаїла, о. Петро, у свою чергу подякував владиці Василію за душпастирський візит.

Пресслужба Коломийської єпархії